reklama

Problemy niemieckiego Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google ostrzega, że być może będzie zmuszona do zamknięcia niemieckiej wersji poczty Gmail. Wszystko przez wprowadzone niedawno w Niemczech prawo dotyczące przechowywania informacji dotyczących ruchu internetowego.

Według nowej ustawy, firmy oferujące usługi poczty elektronicznej będą zmuszone do przechowywania na swoich serwerach informacji, dzięki którym będzie możliwe powiązanie kont z danymi na temat użytkownika. Nie wiadomo dokładnie, co oznaczałoby to dla użytkowników niemieckiego Gmaila, ale prawdopodobnie firma Google musiałaby wymagać od użytkowników podania ich pełnego adresu zamieszkania i być może weryfikacji tych danych poprzez wysyłkę listów (podobnie jak robi to serwis Allegro).

Przedstawiciel firmy, Peter Fleischer, twierdzi, że nowe prawo stoi w sprzeczności z polityką firmy, która zakłada ochronę prywatności użytkowników. Jeśli więc nie dojdzie do jakiegoś kompromisu, to całkiem możliwy stanie się scenariusz, że niemieckie konta Gmail zostaną zamknięte bez możliwości odzyskania znajdujących się na nich danych. W najgorszym przypadku może to skutkować wycofaniem się firmy z tego rynku.

Ciekawe, czy firma Google będzie w stanie przekonać niemiecki rząd do złagodzenia założeń ustawy, czy niemieccy użytkownicy będą musieli szukać innych darmowych kont pocztowych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało