Problemy serwisu Google Video

Strona główna Aktualności

O autorze

Po przejęciu przez firmę Google serwisu YouTube pojawiły się spekulacje, że wkrótce Google będzie celem pozwów sądowych o łamanie praw autorskich w tym serwisie. Przepowiednie częściowo zaczęły się już spełniać, tym razem chodzi jednak o siostrzany serwis Google Video.

Francuska firma Flach Film domaga się od Google pół miliona odszkodowania za to, że w serwisie można było za darmo oglądać film "Świat według Busha", którego jest ona dystrybutorem. Pozycja ta została obejrzana prawie 50 tysięcy razy, zanim administratorzy serwisu zablokowali do niej dostęp. Firma Google broni się twierdząc, że zamieszczanie pozycji chronionych prawem autorskim jest zabronione regulaminem, więc winna jest osoba która umieściła dany film, a nie właściciel serwisu. Przyjęta polityka nie przewiduje kontroli każdego dodanego filmu, jest ona przeprowadzana jedynie po zgłoszeniu nadużycia.

Jeśli zaś chodzi o YouTube, Google potwierdziło, że na potrzeby ewentualnych pozwów dotyczących praw autorskich zabezpieczyło 200 milionów dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza