Problemy z pamięcią w Aperture 3?

Strona główna Aktualności

O autorze

Użytkownicy programu do edycji zdjęć - Aperture 3 - narzekają na pożeranie pamięci przez aplikację. Ledwie tydzień temu Apple wprowadził aktualizację narzędzia, a już okazuje się, że zawiera ono błędy.

Na forach internetowych Apple’a duża grupa użytkowników narzeka, że od kiedy przesiedli się z Aperture 2 na kolejną wersję programu, RAM ich komputerów jest w całości zajmowany przez nowy program. W konsekwencji Aperture 3 zapełnia bardzo szybko dysk komputera, który podczas pracy aplikacji traktowany jest jako pamięć wirtualna. Użytkownicy narzekają, że zdarzało im się otrzymać komunikat: Warning: Your startup disk is almost full (Uwaga, dysk twojego komputera jest prawie pełny).

Nie jest jeszcze znana przyczyna problemu. Według niektórych internautów z forum Apple’a powodem nagłego zapełnienia pamięci jest nowa usługa Faces, dzięki które Aperture 3 rozpoznaje twarze na zdjęciach. Inne osoby twierdzą, że problem pojawia się kiedy użytkownik importuje zdjęcia do biblioteki. Dotyczy to osób posiadających biblioteki z dużą ilością fotografii.

Interesujący może wydać się fakt, że problem z Aperture 3 nie występuje u wszystkich użytkowników tej aplikacji. Na dobrą sprawę nie wiadomo jakiej grupy osób on dotyczy. Być może, jak przypuszczają internauci, jest to wada występująca jedynie podczas aktualizacji Aperture z wersji 2 na 3. Apple, jak dotąd, nie wypowiedział się na temat zgłaszanego błędu. Nie wiadomo też, czy i kiedy mogłaby pojawić się aktualizacja naprawiająca wadę w programie.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi