Problemy z połączeniem, TP S.A chowa głowę w piasek...

Strona główna Aktualności

O autorze

W ostatnich dniach występować mogą duże problemy z połączeniem z naszym serwisem przez osoby korzystające z usług dostępowych TP SA (Neostrada, SDI itp...). W skrajnych przypadkach korzystanie z serwisu może być w ogóle nie możliwe. Sytuacja związana jest z niezapowiedzianymi działaniami naszego narodowego operatora prowadzącymi do degradacji ruchu internetowego na styku sieci szkieletowych TP SA i Pol34. Niestety, co często się zdarza, TPSA nie licząc się ze stratami swoich klientów podejmuje decyzje nie dając szans na reakcje i podjęcie odpowiednich kroków w odpowiednim czasie, które mogły by choćby straty ograniczyć. Obecnie dostęp jest co najmniej utrudniony do takich serwisów jak centrumxp, kurnik.pl i wielu innych. Więcej o tym problemie pisaliśmy w w połowie lutego, jednak wówczas problem został chwilowo rozwiązany, niestety TP SA powróciła do swoich praktyk...

Firma XENIUM wraz z naszą redakcją oraz redakcją infojamy stale pracuje nad rozwiązaniem zapewniającym komfortowe korzystanie z serwisów. Możemy zagwarantować, że w najbliższym czasie uniezależnimy się od tych konfliktów i przywrócimy wysoką jakość połączeń.

Wg naszych informacji TPSA nie zajęła oficjalnego, publicznego stanowiska w tej sprawie, może więc udzieli ich swoim abonentom choćby poprzez infolinie, w co jednak szczerze wątpię. Warto jedynie wspomnieć, że abonenci konkurencyjnych operatorów, np.: Dialog S.A. oraz większości lokalnych sieci osiedlowych nie mają żadnych problemów z połączeniami.

© dobreprogramy
s