reklama

Problemy z serwerami GG

Strona główna Aktualności

O autorze

Wygląda na to, że mamy do czynienia z najpoważniejszą awarią serwerów, z których korzysta komunikator Gadu-Gadu odkąd pojawił się on na komputerach milionów użytkowników.

Od około godziny 18:00 komunikator nie może nawiązać połączenia z żadnym z serwerów (wszystkie są niedostępne), nie działa także żaden z serwisów stworzonych przez spółkę. Próby nawiązania połączenia kończą się komunikatem o błędzie 500 i 503. Spekuluje się, iż obecna sytuacja jest efektem ataków DDoS na serwery GG. Nie jest to jednak informacja w żaden sposób potwierdzona.

Na oficjalnym blogu Jarosława Rybusa, rzecznika prasowego GG Networks, pojawił się wpis komentujący całą sytuację - "Trwa awaria serwerów gadu-gadu - nie działa portal i komunikator. Admini i programiści oraz pracownicy działu serwerów pracują i próbują usunąć awarię tak szybko, jak to tylko możliwe. Awaria wg mojej oceny rozpoczęła się około 19 dzisiaj. Nie jestem teraz w stanie udzielić więcej informacji. Niech chłopaki robią swoją robotę i usuwają awarię, MILIONY LUDZI CHCE GADAĆ. ;)"

Podsumowując, pozostaje czekać, aż komunikator spod znaku słońca wyjdzie zza chmury i umożliwi komunikację milionom Polaków, którzy jak przeczytać można w przytoczonych przez Jarka Rybusa na jego blogu komentarzach, uważają, że w zaistniałej sytuacji powinno się ogłosić żałobę narodową ;-)


Aktualizacja, 22.05.2009, 01:11

Około godziny 01:00 część serwerów GG została uruchomiona. Pomimo, że serwisy GG Networks są nadal niedostępne to u niektórych użytkowników zaświeciło już słoneczko ;-)

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama