Procaster Procaster 20.3.25

Strona główna Windows Internet i komunikacja Inne programy internetowe
Pobi​erz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Procaster jest bezpłatnym programem, umożliwiającym za pośrednictwem Internetu nadawanie w czasie rzeczywistym przekazów audio-wideo. Zawierać one mogą obraz z naszego pulpitu, gry komputerowej oraz kamerki internetowej lub aparatu podłączonego do komputera.

Program jest niezwykle prosty w obsłudze, posiada przyjazny użytkownikowi interfejs graficzny i nie wymaga praktycznie żadnej wstępnej konfiguracji. Po jego uruchomieniu i zalogowaniu się na swój kanał wystarczy zaledwie jedno kliknięcie myszą by rozpocząć przekaz. Niezależnie od tego co transmitujemy, w dolnej części ekranu znaleźć można specjalny panel, z poziomu którego dostępny jest mikser audio i opcje, pozwalające na przybliżanie oraz oddalanie wybranych fragmentów obrazu. Wspomniany pasek może być w każdej chwili ukryty. Podczas nadawania przekazu Procaster daje możliwość głosowej oraz tekstowej komunikacji z widzami. Transmitowany obraz bardzo łatwo umieścić można na własnej stronie internetowej.

Pomimo, iż program po instalacji jest już standardowo skonfigurowany do przekazu to nieco bardziej zaawansowani użytkownicy znajdą w nim wiele opcji, pozwalających dostosować transmisje do własnych potrzeb. Wśród nich znalazły się opcje pozwalające konfigurować poszczególne parametry wideo (kodek, wyjściowy rozmiar, proporcje obrazu itp.), audio (jakość, ilość kanałów dźwięku) oraz czy widzowie mają widzieć kursor myszki, gdzie znajdować się ma panel sterujący programem podczas przekazu z gier i wiele więcej. Procaster daje także możliwość zapisania transmitowanego obrazu do pliku na dysku twardym.

Procaster do działania wymaga rejestracji własnego kanału w serwisie Livestream. Do wyboru użytkownika są konta darmowe i płatne Premium. W przypadku wersji bezpłatnej poza ograniczeniem jakości transmitowanego obrazu wyświetlane są także reklamy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!