r   e   k   l   a   m   a
reklama

Proces o Vistę chwilowo zawieszony

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Firmie Microsoft udało się przekonać sędziego federalnego USA, żeby tymczasowo wstrzymał głośny proces dotyczący kampanii marketingowej "Windows Vista Capable" - programu klasyfikacji konfiguracji sprzętowych dla tego systemu. Proces został wstrzymany na czas rozpatrzenia przez inny sąd apelacyjny sprzeciwu Microsoftu w kwestii nadania sprawie statusu procesu zbiorowego. Kwestia ta jest dla Microsoftu krytyczna, gdyż w przypadku przegrania procesu o charakterze zbiorowym straty z tytułu odszkodowań mogą być nieporównywalnie większe.

Warto zauważyć, że decyzja o wstrzymaniu procesu odnosi się także do czynności badawczych, zatem zawieszeniu uległ także wniosek oskarżenia o ujawnienie dalszych dokumentów i korespondencji firm trzecich. Wewnętrzna korespondencja Microsoftu została już przy okazji procesu w pełni ujawniona w lutym - zdradziła wiele nieścisłości i nieporozumień, jakie towarzyszyły pracownikom korporacji przy planowaniu programu Windows Vista Capable.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTak wygląda historia PlayStation. Kiedy będzie PS5? Jeszcze długo poczekamy