Producenci rezygnują z tabletów z Androidem

Strona główna Aktualności

O autorze

Produkcja kolejnych tabletów z systemem Android nie jest opłacalna - do takiego wniosku doszli niektórzy z producentów sprzętu. Teraz wycofują się z planów konkurencji z iPadem.

Moda na tablety rozpoczęła się na dobre od czasu wprowadzenia iPada przez firmę Apple. Prędko pojawiły się pomysły, aby wprowadzić konkurencyjne rozwiązania. Na rynku zaczęły pojawiać się tablety z systemem Android, własne urządzenie wydał też RIM, a Microsoft i HP w niedługim czasie mają wydać kolejne urządzenia. Czy jednak mają one szansę na walkę z iPadem? Jak donosi DigiTimes, część z producentów zaczyna wycofywać się z produkcji tabletów z Androidem na rzecz mniejszych smartfonów. Jedynie Samsungowi jak dotąd udało się zdobyć pozycję na rynku - około 10%. Gorzej wiedzie się takim firmom jak Motorola, RIM, LG czy HTC.

Możliwe, że powodem takiego stanu rzeczy jest nie tyle „magiczny” iPad, co rozmiary rynku tabletów. Producentom znacznie łatwiej jest trafić do klientów z kolejnymi smartfonami, na które zapotrzebowanie wzrasta znacznie szybciej, niż na inne urządzenia przenośne. Innym powodem może być marketing. Żaden z konkurentów nie potrafił jak dotąd uruchomić tak dużej i przekonującej machiny marketingowej, co Apple. Być może zmieni się to, kiedy Microsoft wprowadzi tablety z Windows 8. Walka o rynek tabletów z pewnością nie jest jeszcze rozstrzygnięta, może jednak zająć więcej czasu i kosztów, niż początkowo zakładano.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji