Produkcja Surface Mini została wznowiona, premiera już niedługo

Strona główna Aktualności

O autorze

Mniejsza wersja Surface Pro miała pojawić się już 20 maja tego roku, jednak produkcja została wstrzymana. Najnowsze informacje, przedstawione przez Evleaks sugerują, że Microsoft wznawia produkcję i prawdopodobnie jeszcze tego lata ujrzymy Surface Mini.

Mniejsza edycja tabletu Microsoftu ma stanowić konkurencję między innymi dla iPada Mini. Gigant z Redmond przewiduje, że jego nowe urządzenie znajdzie nabywców wśród osób dla których Surface Pro lub Surface RT są za duże, a przez to nie zapewniają odpowiedniej mobilności. Microsoft zdecydował, że wersja Mini będzie działała pod kontrolą Windows RT, a więc mocno okrojonej edycji klasycznych okienek. Zastosowanie tego systemu operacyjnego pozwoli na uzyskanie bardzo dobrych wyników czasu pracy na baterii.

Microsoft na początku maja bieżącego roku rozesłał zaproszenia na spotkanie. Dużo informacji wskazywało, że właśnie wtedy zaprezentowany będzie Surface Mini. Jednak produkcja została wstrzymana, mimo iż doniesienia wskazywały, że stworzonych zostało 20 000 sztuk tego tabletu. Znany z przecieków dotyczących produktów Microsoftu – Evleaks, poinformował, że produkcja Surface Mini została wznowiona i co ciekawe jeszcze tego lata tablet trafi na sklepowe półki.

Jeśli Surface Mini pod względem wykonania i designu nie będzie odbiegał od większych braci, to może znaleźć naprawdę wielu nabywców, ale z drugiej strony gigant z Redmond może powtórzyć te same błędy co przy premierze innych tabletów. Możliwe, że ponownie cena będzie za wysoka, a sprzedaż ograniczona tylko do wybranych krajów. Kolejnym problemem może być Windows RT, który nie został zbyt dobrze przyjęty na rynku, a dodatkowo jego przyszłość jest niepewna.

© dobreprogramy
s