Produkcja by CTI 3.42

Strona główna Windows Firma Zarządzanie produkcją
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Produkcja by CTI jest narzędziem w pełni zintegrowanym z oprogramowaniem Comarch ERP Optima. Program ten daje pełną kontrolę nad produkcją, co pozwala zmniejszyć koszty, poprawić terminowość realizacji oraz jakość wyrobów.

Narzędzie Produkcja by CTI umożliwia łatwe generowanie przewodników produkcyjnych (kart kontrolnych wyrobu) na podstawie technologii i zleceń produkcyjnych. System tworzy również harmonogramy produkcji, uwzględniające dostępność zasobów produkcyjnych i pozwala na bieżące monitorowanie zaawansowania zleceń oraz wprowadzanie rzeczywistych kosztów produkcji. Ułatwia rejestrowanie przebiegu produkcji począwszy od ilości pracowników produkcyjnych, czasu realizacji zlecenia produkcyjnego, zużytych materiałów, aż po produkty uboczne (odpady), a wszystko może odbywać się za pomocą paneli dotykowych i czytników kodów kreskowych.

W zależności od zastosowanej wersji programu, można go stosować w produkcji jednostkowej, lub wielkoseryjnej używając na produkcji : kart pracy (przewodników), paneli dotykowych i/lub czytników kodów kreskowych. Można również wprowadzać dane do programu ręcznie z notatek pracowników produkcji.

Podstawowe funkcje programu

 • wprowadzanie technologii oraz określenie parametrów danego procesu produkcyjnego,
 • proste i wygodne definiowanie receptur dla wytwarzanych produktów,
 • ewidencja wydanych surowców i półfabrykatów, uwzględniając indywidualne cechy (numer seryjny, numer dostawy, kolor),
 • tworzenie kosztorysów wyrobów,
 • kontrola dostępu za pomocą logowania użytkownika (identyfikator pracownika) oraz dostarczanie dokładnych informacji na temat rzeczywistych czynności skojarzonych z pracownikami i wyrobami, co prowadzi do kontroli ewentualnych błędów pracownika,
 • tworzenie zleceń produkcyjnych (bilansowania produkcji na podstawie rezerwacji handlowych w Optimie),
 • bieżąca rejestracja wykonania czynności lub części czynności przez pracowników produkcji przy użyciu paneli dotykowych i/lub czytników kodów kreskowych,
 • generowanie dokumentów wydania surowca na produkcję,
 • ewidencja stanów surowca na magazynach przyprodukcyjnych,
 • możliwość ewidencjonowania odpadów poprodukcyjnych z uwzględnieniem podziału na działy produkcji,
 • możliwość dołączania dokumentacji technicznej i produkcyjnej,
 • precyzyjne rozliczanie kosztów wyrobów gotowych uwzględniając faktyczny cykl produkcji,
 • szczegółowe rozliczenie pracowników z wykonanych wyrobów lub zadań (akord),
 • analiza obciążeń poszczególnych gniazd produkcji i pracowników.

Uwaga!

 • Producent udostępnia edycję dla systemów Windows XP jako osobny plik instalacyjny. Pobrać go można z poziomu linków bezpośrednich, wybierając opcję 'wersja dla Windows XP'.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #9 24.03.2018 14:59

Od jakiegoś czasu pracujemy na OPTIME. Po tym jak rozbudowaliśmy naszą produkcję to zaczęliśmy szukać czegoś co pozwoli nam panować nad całością firmy. Miesiąc temu rozpoczęliśmy wdrażać PRODUKCJĘ do OPTIMY i jak na razie to jestem mile zaskoczony.

  #8 10.05.2017 10:54

Modus ERP system do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym, zachęcam do zapoznania się z możliwościami: http://rho.pl/pl/zarzadzanie-produkcja/modus-erp

  #7 23.12.2016 12:16

na prezentacji zawsze fajnie wyglada, potem w zyciu i pracy to juz zupełnie inny swiat, a ciekawe jak z infolinia, bo slyszalem ze dodzwonic sie po pomoc to tez sztuka

  #6 12.04.2016 17:03

Stalowy (niezalogowany):
Produkcja w XL to całkiem fajna sprawa. Szkoda tylko że cena jak dla mnie zbyt wysoka. Jednak zostanę przy OPTIMIE i coraz bardziej skłaniam się do podłączenia do niej PRODUKCJI.

  #5 08.04.2016 00:13

Bardzo dobre rozwiązanie.

  #4 07.04.2016 23:48

Od jakiegoś czasu moja firma pracuje na programie CDN OPTIMA i całkiem dobrze radzi sobie z naszymi potrzebami. Już od jakiegoś czasu szukałem czegoś do produkcji bo dosyć się mam to rozrosło :)
Na infolini COMARCH powiedzieli mi że jedynym rozwiązaniem jest zakupić XL. Cena mnie jednak powaliła. A tu okazało się że wystarczy podłączyć gotowe rozwiązanie do tego co już mamy uruchomione i to za całkiem rozsądne pieniądze.
Czy ktoś z was wdrożył już to rozwiązanie u siebie ? Na prezentacji wyglądało to bardzo obiecująco. Interesuje mnie wasze doświadczenie z tym rozwiązaniem.

  #3 07.04.2016 23:33

Program jest w pełni zintegrowany z COMARCH ERP OPTIMA. Nie może działać samodzielnie.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #2 13.02.2016 19:58

@Stalowy (niezalogowany): Niestety jako samoistny program do niczego. jeden z moich klientów kazał sobie go zainstalować i przeklął program i mnie:)

  #1 29.11.2015 16:09

Jako moduł uzupełniający możliwości Comarch Optima w zakresie rozwiązań produkcyjnych całkiem przyzwoity. Po przejściu na Comarch ERP XL w związku z rozwojem firmy zainstalowaliśmy Produkcja.NET.