Program Select Plus dostępny od jutra

Strona główna Aktualności

O autorze

Już jutro, 1 października, Microsoft uruchomi nowy program licencjonowania grupowego Select Plus. Programy te skierowane są do firm posiadających już od kilku komputerów i umożliwiają hurtowe, a w związku z tym tańsze i łatwiejsze nabycie licencji na oprogramowanie Microsoftu lub ich okresową dzierżawę. Program Select Plus dedykowany jest średnim i dużym przedsiębiorstwom.

Select Plus jest następcą istniejącego od lat programu Select. Nowy program nie wprowadza żadnych zmian na poziomie produktu - nie zmieniają się więc dostępne systemy, serwery i aplikacje, a także warunki licencjonowania procesorów czy wirtualizacji. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, kontrakt w ramach nowego programu będzie jednak zawierany na czas nieokreślony. Dodatkowo umowy Software Assurance będą w programie Select Plus obowiązywały przez pełne trzy lata dla każdego zakupionego produktu, licząc od chwili jego zakupu.

Inną ważną zmianą jest także rezygnacja z modelu płatności opartego o przewidywane zakupy oprogramowania w przyszłości. W obecnym programie Select klient, który w ciągu kolejnych trzech lat nie zakupił zadeklarowanej na początku ilości produktów, musiał liczyć się z podniesieniem cen. W programie Select Plus ceny będą zależały tylko od już dokonanych zakupów. Warto wspomnieć również chociażby o tym, że cały program będzie opierał się o jeden stały dla firmy numer ID, a nie jak dotychczas, o zmieniające się co trzy lata numery umów.

Microsoft przygotował możliwość migracji dla klientów istniejącego programu Select. Dla nowych klientów (a równocześnie nieposiadających umów Enterprise Agreement) próg wejścia do programu to zakup oprogramowania o wartości 500 punktów. Więcej konkretnych informacji można znaleźć na stronach Microsoftu w dziale poświęconym licencjonowaniu grupowym.

© dobreprogramy

Komentarze