Program handlowo-magazynowy za darmo dla Czytelników!

Strona główna Aktualności

O autorze

Każdy aktywnie działający podmiot gospodarczy wystawia faktury. Jest to podstawowa forma wszelkiego rodzaju rozliczeń z klientami i kontrahentami.

Jeszcze nie tak dawno, praktycznie jedynym bezpłatnym sposobem na ich elektroniczne wystawianie było albo posiłkowanie się specjalnym szablonem Excela (zakładając, że firma posiada pakiet Microsoft Office) albo tworzenie takiej faktury całkowicie ręcznie. Od pewnego czasu ilość bezpłatnych programów do wystawiania faktur wzrasta. Począwszy od programu Fakturka (który od praktycznie samego początku istnienia vortalu publikujemy) przez inne, bardziej lub mniej rozbudowane, rozwiązania. Bezpłatne programy tego typu łączy niestety zazwyczaj jedno ograniczenie - brak obsługi magazynu - co w praktyce ogranicza ich zastosowanie do firm usługowych lub niewielkich firm usługowo-handlowych.

Dziś mamy prawdziwą gratkę dla wszystkich firm, które poszukują bezpłatnego rozwiązania do wystawiania faktur z obsługą magazynu. +FM (Faktury i Magazyn), bo o nim mowa, naturalnie świetnie sprawdzi się także w klasycznych firmach usługowych. Jest to program handlowo-magazynowy wrocławskiej firmy Sonect znanej czytelnikom vortalu z niedrogich rozwiązań dla małych i średnich firm, takich jak pakiet do prowadzenia firmy +FIRMA czy program do zarządzania relacjami z klientami CRM plus (nota bene wyróżniony w ramach naszego cyklu Promujemy polskich autorów!). +FM umożliwia wystawianie rachunków i faktur (także eksportowych i wewnątrzwspólnotowych), zarządzanie magazynem, prowadzenie kasy, rejestrów VAT i rejestru środków trwałych. Program oferuje m.in. możliwość dodawania logo firmy na drukowanych dokumentach czy obsługę kodów kreskowych - co bardzo usprawnia proces fakturowania. Umożliwia także tworzenie kopii zapasowych i pracę w sieci.

+FM jest zasadniczo płatnym programem komercyjnym, jednak producent przygotował dla Czytelników vortalu dobreprogramy jego całkowicie bezpłatną wersję (!). Jest ona w pełni funkcjonalna, a działanie samego programu nie jest ograniczone czasowo, w ofercie tej nie ma też żadnych "haczyków" ;-) Jedynym wymogiem jest nieodpłatna rejestracja - w polu "Miejsce zakupu" należy wpisać "dobreprogramy". Wszystkim zatem gorąco polecamy to rozwiązanie.

Pragniemy z tego miejsca serdecznie podziękować Panu Krzysztofowi Niedzielskiemu - Prezesowi Zarządu firmy Sonect za przygotowanie tej edycji programu dla naszych Czytelników. Jesteśmy przekonani, że tak rozbudowany program pomoże wielu firmom w legalnym prowadzeniu ich biznesu, a także - wobec innych bezpłatnych rozwiązań niezbędnych w firmach takich jak np. bezpłatny pakiet biurowy OpenOffice - pomoże w stawianiu pierwszych kroków tym, którzy taki biznes dopiero rozpoczynają.

Specjalną wersję bezpłatną programu +FM można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Programy handlowe i magazynowe

© dobreprogramy
s