Programy bez których nie mogę się obejść: CleanMem

Mały programik optymalizujący pamięć (procesową) uruchomionych programów. Działa w sposób widoczny i skuteczny. Sam uruchamia się o określonej porze albo może być przez nas wymuszony. Jak już zostaje nam bardzo mało pamięci procesowej, wystarczy jedno kliknięcie i zbędna pamięć zostaje uwolniona.

cleanmem

Nie będę rozpisywać się na temat jego funkcjonowania - to jest zagadnienie dla geeków komputerów (patrz info producenta How Cleanmem Works na samym dole).
Ważne, że program działa, a jak, to napiszę tylko pokrótce.

Sam w sobie program niczego nie optymalizuje i nie czyści. Jego zadanie polega na czasowym odpytywaniu systemu (sami ustalamy interwał) w celach zresetowania używanej pamięci.
Programik uruchamia się na podstawie "scheduled tasks" - 'harmonogram zaplanowanych zadań'.
Jeśli usługa "zaplanowanych zadań" została zdeaktywowana np. po małym tuningu systemu - program nie będzie działał, dlatego konieczne jest jej przywrócenie. Wszelkich ustawień czasu uruchamiania programu dokonujemy właśnie w panelu zaplanowanych zadań.

Działanie programu można sprawdzić na dwa sposoby.
Ja pokażę tylko pierwszy:
Pamięć zajmowana przed uruchomieniem cleanmem (patrz opera)

Pamięć po uruchomieniu cleanmem (patrz opera)

Program niezbędny przy długim używaniu przeglądarki internetowej albo np. przy grach czy programach lubiących pochłaniać dużo pamięci - w miarę ich używania.
A już szczególnie jest dla tych, którzy nie posiadają dużej pamięci procesowej.

P.S. istotne jest, że cleanmem to bardzo mały programik, jego instalka zajmuje zaledwie (896 KB). Nie siedzi w procesach, nie trzeba go uruchamiać razem z systemem. Pojawia się tylko na sekundę (i to na dodatek niezauważalnie) np co 30 minut.

Gdyby każdy facet przy zmywaniu garów był jak cleanmem - genialne ;)