reklama

Project Anarchy, czyli darmowe narzędzia do gier od Havoka

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Firma Havok, która nawet jeśli ktoś nie wie, czym się zajmuje, to musiała zapaść w pamięć z uwagi na pojawianie się jej logotypu w większości współczesnych gier, udostępniła zupełnie za darmo pakiet Project Anarchy — technologię do wykorzystania w projektach na urządzenia przenośne. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, by z jego użyciem zrobić własną grę dla iOS, Androida lub systemu Tizen, a projektanci rozwiązania w zamian za potężne bezpłatne narzędzia proszą jedynie o przyłączenie się do społeczności deweloperów z nich korzystających.

W paczce dostajemy Havok Vision Engine, czyli silnik podstawowy, Havok Physics zarządzające realistycznym zachowaniem się obiektów w wirtualnym świecie, Havok Animation Studio do przygotowania wszystkiego, co związane z animacjami, a także Havok AI, dzięki czemu sterowane sztuczną inteligencją postacie nie pogubią się na planszach. Obecnie pakiet do pobrania jest w wersji dla Windowsa, ale niebawem pojawi się też dla OS X. Gdybyśmy chcieli z grą wyjść poza urządzenia przenośne, potrzebna będzie płatna licencja na Project Anarchy Pro.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało