Project Christine zawsze z najnowszymi modułami — w ramach abonamentu

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Razer, znany producent akcesoriów nie tylko dla komputerów, zrobiła trochę szumu na targach CES 2014 swoim Project Christine, czyli zupełnie innym podejściem do składania własnego PC. Zaproponowała zestaw zbudowany z wymiennych modułów, stworzony z myślą głównie o tych osobach, które w życiu nie zamontowałyby same procesora czy bałyby się ruszyć kartę graficzną. Od razu pojawiły się głosy, że skoro chodzi o autorskie rozwiązanie, ceny podzespołów zamkniętych w stylowych czarnych obudowach będą zbyt wysokie, żeby konsument mógł na poważnie zainteresować się rozwiązaniem. Razer rozważa jednak tutaj ciekawą opcję. Myśli o abonamencie.

Pakować się w koszty, zakupując cały nowoczesny zestaw, a potem po nabyciu lepszych modułów szukać chętnych z własnymi komputerami Project Christine na te stare, by odzyskać część gotówki? Nieciekawy scenariusz. Producent wstępnie planuje więc zaoferowanie chętnym dostępu do podzespołów w ramach stałej opłaty. W najwyższym pakiecie kurier wpadałby do nas z nowościami, zaraz po tym jakby się pojawiły na rynku, a Razer zabierał oczywiście starocie. Wpłat dokonywalibyśmy co miesiąc. Naturalnie na razie nie ma co mówić o konkretach, gdyż projekt dalej jest w fazie prototypowania.

Mamy niemniej o czym rozmyślać, bo nie tylko możemy doczekać się wkrótce zupełnie innego podejścia do składania PC, ale też finansowania takich zestawów. Warto mieć na względzie, że przy abonamencie pewnie trudno będzie nazwać domową Krystynę całkowicie własną (poza modułem z dyskiem twardym, który każdy zechce mieć swój, po co inwestować w coś więcej?), do czego wielu podejdzie niechętnie. Z drugiej strony jednak czy nie płacimy już np. kablówkom za udostępnienie dekoderów albo modemów?

© dobreprogramy

Komentarze