r   e   k   l   a   m   a
reklama

Project Chrysalis - nowy klient sieci BitTorrent

Strona główna Aktualności

O autorze

Udostępniono wersję alfa nowego klienta sieci BitTorrent o nazwie kodowej Project Chrysalis. Ma on stać się w przyszłości flagowym produktem firmy BitTorrent.

O projekcie Chrysalis pisaliśmy już w styczniu tego roku. Nowa aplikacja ma ułatwiać pobieranie i dzielenie się materiałami w Sieci. Dlatego też wprowadzono nowy, uproszczony interfejs graficzny, a także narzędzia ułatwiające pobieranie, jak TED (Torrent Episode Downloader) czy integrację z VODO, ułatwiające pobieranie plików. Postarano się również, aby udostępnione w sieci materiały były bardziej widoczne dla zwykłego użytkownika. Można więc przeglądać pliki na przykład według typu (audio, wideo, podcasty) albo kategorii (popularne, nowe, polecane).

Celem zmian jest przyciągnięcie nowych użytkowników, zwłaszcza tych, dla których dotychczasowe klienty sieci BitTorrent były zbyt skomplikowane. Projekt Chrysalis stawia na prostotę i wygodę. Aby ściągnąć wybrany plik, wystarczy jedno kliknięcie. Pobrane materiały mogą być odtwarzane bezpośrednio z poziomu aplikacji, można też przeglądać bibliotekę ściągniętych materiałów.

Nowy program do obsługi sieci BitTorrent oparty jest na na kodzie µTorrenta 3.0. W najbliższych miesiącach Project Chrysalis stanie się najprawdopodobniej flagowym klientem firmy BitTorrent. Obecna wersja alfa zawiera jeszcze wiele błędów, zaś producent prosi społeczność o wsparcie, testowanie programu, a także zgłaszanie błędów. Chrysalis jest na razie dostępny jedynie w angielskiej wersji językowej, jedynie dla systemu Windows i wymaga Internet Explorera 8.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów