reklama

Project Diva: gra z wirtualną gwiazdą muzyki Hatsune Miku wyjdzie także w Europie

Strona główna Aktualności

O autorze

Japonia jest krajem, w którym powstaje wiele rozmaitych, dziwnych pomysłów. Jednym z nim jest „piosenkarka” Miku Hatsune, będąca w rzeczywistości idoru, wytworem oprogramowania stworzonego przez Yamahę, przy współpracy z Crypton Future Media. Miku, będąca pierwszą wersją drugiej generacji programów typu vocaloid, czyli inaczej syntezatorów głosu, doczekała się nawet własnego wizerunku jako postać anime, a nawet... gier komputerowych.

Kwestią dyskusyjną jest głos vocaloidu, który jednych odstrasza, a innych zachwyca. Gra z Miku zdobyła jednak na tyle dużą popularność, że doczekała się kilku kontynuacji, a teraz kolejna część pojawi się także w Europie.

Project DIVA jest typową grą muzyczną polegającą na wciskaniu klawiszy w odpowiednim czasie. Brzmi bardzo prosto, ale nie da się ukryć, że tytuł zdobywa swoją popularność właśnie dzięki prostocie, chwytliwym (przynajmniej dla niektórych) melodiom i nietypowości piosenkarki.

Tytuł swój debiut w Japonii ma już dzisiaj. Gracze z Europy i Ameryki Północnej muszą poczekać do jesieni, aby cieszyć się tą produkcją na swoich Playstation 3 i PS Vita. Już teraz jednak można się spodziewać, że powtórzy on sukces poprzednich części.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama