reklama

Project Phoenix bliski miliona dolarów, potwierdzono wersje gry na PlayStation 4 i Vitę

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Skromne wymagania mogą być kluczem do sukcesu na Kickstarterze. Szykowana na japońską modłę gra RPG Project Phoenix, która szukała zaledwie 100 tysięcy dolarów na realizację, zebrała już ponad siedem razy tyle i ma jeszcze nieco czasu, by spróbować dobić do miliona. Żeby zmotywować graczy do wpłat ogłoszono, że produkcja pojawi się poza PC oraz urządzeniami przenośnymi także na PS4 i podręcznym PlayStation Vita.

Plany deweloperów są ambitne: pokazać, na co stać jeszcze Japończyków. Co prawda wspieranych przez inne nacje, ale trzon ekipy to jednak twórcy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Na czele projektu stoi Hiroaki Yura, za scenariusz odpowiada Yoko Enoki, nad stronę graficzną produktu czuwają zaś między innymi Kyoshi Arai, znany z prac przy Final Fantasy, czy także tajemniczy, acz ponoć wielce popularny rysownik anime. Rozgrywka opierać się będzie na starciach przeprowadzanych w trybie turowym. Spore znaczenie będzie miało w walce ukształtowanie terenu oraz interakcja z otoczeniem.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić