r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Project Scorpio: znana oficjalna specyfikacja

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Inżynierowie z Digital Foundry otrzymali od Microsoftu przedpremierową możliwość przetestowania nowej odsłony Xboksa, kryjącą się na razie pod nazwą Project Scorpio. Znamy już zatem oficjalną specyfikację sprzętową – o jej najwyższej wydajności Microsoft wspominał w ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie. Czy rzeczywiście Project Scorpio będzie takim demonem wydajności, jak utrzymuje producent?

Procesorem urządzenia jest układ AMD z ośmioma zmodyfikowanymi rdzeniami typu Jaguar. Posiadają on 4 MB pamięci L2 i są taktowane do 2,3 GHz. Grafika to 40 jednostek DCN taktowanych do 1172 MHz. Project Scorpio wyposażony będzie w 12 GB RAM-u GDDR5 (8 do dyspozycji gier) o przepustowości 326 GB/s oraz dysk 2,5 cala o wielkości 1 TB. Konsola będzie oczywiście wyposażona w napęd Blu-ray.

r   e   k   l   a   m   a

Nie ma zatem zmian przełomowych, niemniej specyfikacja stanowi znaczny powiew świeżości w stosunku do Xboksa One S. To jednak nie z poprzednikiem Project Scorpio będzie porównywany najczęściej, a z konsolą Sony. Konsola Microsoftu w porównaniu do PlayStation 4 Pro zdaje się – przynajmniej na papierze – wydajniejsza. Wygląda zatem na to, że Microsoft spełnił swoje obietnice o grach w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę.

To jednak nie specyfikacja może zaważyć na sukcesie konsoli, lecz gry. A tych – jeżeli chodzi o tytuły dostępne na kolejną odsłonę Xboksa na wyłączność – jest jak na lekarstwo. Nie bez znaczenia dla konsolowych graczy będą przy decyzji zakupowej także sentymenty – nie byłoby dziwnym, gdyby część z nich wybrała po prostu Nintendo Switch. Premiera Project Scorpio ma nastąpić pod koniec roku.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.