reklama

Projekt TekkenPiano, czyli jak połączyć zamiłowanie do bijatyk i Mozarta

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Ludzie mają różne cele w życiu. Jedni chcą zostać najlepszymi graczami w z dnia na dzień coraz popularniejszym League of Legends, inni dążą do łączenia swoich pasji, nieważne jak bardzo teoretycznie niewykonalne by to było. Pomysłowość ludzka jednak nie zna granic. Co się dzieje, gdy artysta nie chce dzielić dnia między treningi w ukochanego Tekkena, a wygrywaniem na fortepianie utworów przykładowo Mozarta? Jeśli ma w sobie także odrobinę inżyniera, powstają projekty typu TekkenPiano.

Przeniesienie tonów wygrywanych na klawiszach instrumentu na ruch postaci na ekranie telewizora wymagało na pewno trochę inwencji, nie jest to jednak coś, z czym nie mógłby poradzić sobie domorosły Adam Słodowy. Fortepian przesyła sygnał midi do Arduino, który we współpracy z układami wyjętymi z kontrolera arcade stick przekłada to, co zostało wciśnięte, na komendy rozpoznawalne przez Xboksa 360 lub PS3. Efekt jest całkiem niezły, chociaż od strony odsłuchowej sesji z Tekkenem bliżej Wlazł kotek na płotek niż Rondo Alla Turca. Wyobraźcie sobie jednak tryb dla dwóch graczy...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama