reklama

Projekt zaostrzenia kar dla hakerów

Strona główna Aktualności

O autorze

W Sejmie trwają prace nad projektem nowelizacji kodeksu karnego. Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje zaostrzenie kar dla hakerów, a także poszerzenie katalogu czynów, które byłyby ścigane.

Jak czytamy w Gazecie Prawnej za istotne zakłócanie pracy systemu komputerowego przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, utrudnianie dostępu lub zmianę danych groziłaby kara więzienia od 3 mies. do 5 lat. Za nieuprawniony dostęp do informacji poprzez załamanie lub obejście zabezpieczeń informatycznych lub za uzyskanie nieuprawnionego dostępu do systemu informatycznego można by było "posiedzieć" dwa lata.

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rozszerzenie katalogu ściganych działań o blokowanie witryn, nielegalne uzyskanie dostępu do danych (bez wykorzystania tegoż dostępu) czy nielegalne podłączanie do sieci bezprzewodowych.

Więcej na temat projektu nowelizacji przeczytać można w artykule Za blokowanie serwera może grozić 5 lat więzienia opublikowanym na łamach Gazety Prawnej. Zapraszamy do lektury.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić