Projektant World of Warcraft przechodzi do Riot Games, twórców League of Legends

Strona główna Aktualności

O autorze

Główny projektant Greg Street, który w listopadzie opuścił studio Blizzard odpowiedzialne za World of Warcraft, rozpoczął pracę w Riot Games, pracującym nad konkurencyjnym tytułem, League of Legends. Według oficjalnego profilu na Facebooku, nową pracę jako główny projektant gier rozpoczął już w grudniu.

Niezależnie od tego, czy zmienił on pracę w poszukiwaniu nowych możliwości i szans rozwoju, jak sam twierdzi, czy ze względów finansowych, faktem jest, że na forum League of Legends zawrzało — decyzja Riot Games, by zatrudnić Streeta, spotkała się z ostrą falą krytyki graczy i komentarzami, iż Street niechybnie zrujnuje najpopularniejsze obecnie MOBA. Społeczność całą sytuację odebrała jako ponury, okrutny żart. Część osób wypowiedziała się, że pod jego właśnie kierownictwem World of Warcraft stracił swoją magię i to samo stanie się teraz z LoL-em.

O nowym stanowisku projektanta można znaleźć informacje także na LinkedIn, zaś on sam chętnie odpowiada na pytania na swoim Twitterze. W obecnej chwili można domniemywać, że każda nietrafiona zmiana w League of Legends będzie nową okazją do krytyki Streeta.

© dobreprogramy

Komentarze