Projektor Philips Screeneo — obraz o przekątnej 50 cali z odległości 10 cm

Strona główna Aktualności

O autorze

Osoby poszukujące projektora, który sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu, może zainteresować nowość w ofercie firmy Philips — należący do klasy Ultra-Short Throw Screeneo. Urządzenie zdolne jest rzucać obraz o przekątnej mierzącej 50 cali z odległości 10 cm od ściany, ale na tym nie kończą się jego zalety.

Jeśli mamy możliwość postawić projektor 44 centymetry od powierzchni, na którą rzuca obraz, będzie on miał przekątną mierzącą aż 100 cali. Multimedia można przesyłać do urządzenia za pomocą dwuzakresowego Wi-Fi (obsługuje Miracast i DLNA) oraz Bluetooth, lub odtwarzać z pamięcu wbudowanej (4 GB), karty SD czy też dysku podłączonego przez USB. Nie zabrakło standardowych złączy HDMI i VGA. Projektor działa pod kontrolą systemu Android 4.2 z autorską nakładką, która ułatwia korzystanie z urządzenia za pomocą pilota.

Źródłem światła jest lampa LED o mocy 700 lumenów, której żywotność producent określił na 30 tysięcy godzin. Obraz wyświetlany przez projektor ma rozdzielczość 1280x800. Kontrast (dynamiczny) wynosi 10 000:1. W obudowie mieści się również system głośników 2.1, a do zestawu dołączone są okulary DLP Link 3D Glasses.

Projektor Philips Screeneo jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 5899 złotych. Dostępny będzie także wariant wyposażony w tuner DVB-T, kosztujący 6499 złotych, który z powodzeniem zastąpi w domu Smart TV. Projektor pojawi się w polskich sklepach w listopadzie.

© dobreprogramy

Komentarze