„Promocja” w Komputroniku: zaloguj się i zapłać ponad 25 proc. ekstra za ten sam produkt

Strona główna Aktualności
Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos

O autorze

O tym, że sklepy potrafią prowadzić tzw. programy lojalnościowe, dzięki którym możemy otrzymać drobne rabaty na przykład korzystając z dedykowanej aplikacji mobilnej, lub będąc klientem zarejestrowanym, chyba nikogo nie trzeba uświadamiać. A wyobrażaliście sobie kiedyś rewersję tego mechanizmu? Taką dziwaczną „promocję” organizuje właśnie sieć Komputronik.

Bohaterem akcji jest ekonomiczny router bezprzewodowy Asus NT-N11P. Urządzenie nominalnie wyceniono na 78,90 zł, co patrząc na oferty w agregatorach, jest ceną zdecydowanie atrakcyjną.

Taka cena widnieje jednak na stronie tylko do czasu... zalogowania się na konto.

Tymczasem po zalogowaniu ten sam sprzęt może zdrożeć do 99,90 zł, tj. ponad 25 proc. Co ciekawe, może nie oznacza musi, ponieważ jest w tym zarazem pewna losowość.

Sprawę pierwotnie poruszył użytkownik Wykopu o nicku „twieleba”, jednak w komentarzach zagrzmiało, gdyż wiele innych osób chcąc potwierdzić nietypową ofertę Komputronika nie mogło natrafić na podniesioną cenę. Wielu jednak, w tym nam, efekt udało się zreplikować, czego dowodem są powyższe zrzuty ekranu, wykonane przed momentem w redakcji.

A dodam, że skorzystaliśmy w tym celu z konta VIP aka Klub Komputronik, które teoretycznie uprawnia do dodatkowych rabatów, w odniesieniu do kont regularnych, takich jak to należące do wykopowicza.

Z ciekawości sprawdziliśmy też inne produkty w dziale routery. Zjawisko już się nie powtórzyło, choć oczywiście trudno wyciągać daleko idące wnioski na podstawie nawet 20 towarów w sieci, która oferuje ich tysiące. Ale cała sprawa tak czy inaczej intryguje.

Aktualizacja: Samsung Galaxy S7 32 GB

Kolejny ciekawy przypadek...

© dobreprogramy
s