Promujemy polskich autorów!

Strona główna Aktualności

O autorze

Rozpoczynamy nową inicjatywę, mającą na celu promocję polskich autorów i popularyzację ich oprogramowania. Od dzisiaj, pod bezpośrednim adresem polskie.dobreprogramy.pl, dostępny jest nowy, dwuwariantowy formularz umożliwiający zgłoszenie programu zarówno przez naszych Czytelników, jak i autorów programów. Każdy zgłoszony w ten sposób program będzie poddawany ocenie redakcji vortalu i jeżeli według nas będzie interesujący to w najbliższym czasie zostanie umieszczony na łamach vortalu. Ponadto autorzy oprogramowania będą mogli także uzyskać dodatkowe informacje na temat możliwości jego ewentualnej sprzedaży za pośrednictwem naszego partnera - Centrum Rejestracji Oprogramowania (CRO).

Formularz zgłoszeniowy jest w dwóch wariantach. W obu można zgłaszać programy wszelkiego typu - zarówno bezpłatne jak i płatne. W prostszej wersji, przeznaczonej dla Czytelników wymagane jest wyłącznie podanie nazwy proponowanego programu (choć oczywiście będziemy wdzięczni za podanie bardziej szczegółowych informacji). W wariacie przeznaczonym dla autorów i producentów wymagane jest szczegółowe opisanie zgłaszanego programu, co jednak powinno zwiększyć szanse na pojawienie się programu na łamach vortalu. Od dłuższego już czasu dostajemy bowiem codziennie ogromną ilość zgłoszeń dotyczących zamieszczenia nowych programów na naszych łamach. Ich przeglądanie stanowi ogromny procent nakładu pracy poświęconej na prowadzenie i rozwijanie serwisu. Większość z nich nie zawierała jednak zazwyczaj istotnych dla nas informacji, o które obecnie prosimy w formularzu.

Autorzy programów, którzy chcieliby aby praca włożona w rozwój swojego programu przynosiła im wymierne korzyści, mogą uzyskać informacje na temat możliwości dystrybucji ich oprogramowania przez sklep naszego partnera - Centrum Rejestracji Oprogramowania firmy Skulski Enterprises Polska, specjalizujący się w sprzedaży oprogramowania na licencji shareware. Dzięki temu mogą przekazać kwestie sprzedaży swojego programu wyspecjalizowanej firmie i poświęcić się dalszemu rozwijaniu swojego programu. Taki model pozwala autorom ominąć konieczność zapewnienia obsługi sprzedaży i dystrybucji, a nawet zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej i oczywiście utrudnień z tym związanych. Mamy nadzieję, że dzięki temu autorzy będą mogli pozyskać środki finansowe na dalszy rozwój swoich programów i co za tym idzie wnieść wkład w rozwój branży oprogramowania w Polsce.

Dzięki tym działaniom chcemy dać szansę na szersze zaistnienie polskim autorom i producentom, a także tworzonym przez nich programom, które często są pełnowartościowymi alternatywami dla produktów zagranicznych. Wiele jest także programów jedynych w swoim rodzaju, nie mających praktycznie na świecie swojego odpowiednika. Mamy nadzieję, że ta akcja pozwoli wydobyć takie "perełki" na światło dzienne. Wszystkich zgłaszających prosimy właściwie o jedno - wyrozumiałość. Nie gwarantujemy, że każdy zgłoszony program zostanie umieszczony na naszych łamach, ani że dokonamy tego od razu. Zgodnie z nazwą vortalu i motto "My nie stawiamy na ilość, stawiamy na jakość!" chcemy aby programy były dobre w jak najpełniejszym tego słowa znaczeniu.

Więcej informacji znajduje się na specjalnej podstronie vortalu: polskie.dobreprogramy.pl

© dobreprogramy
s