Promujemy polskich autorów! - Auto Manager i AutoHarmonogram

Strona główna Aktualności

O autorze

Ponad miesiąc temu rozpoczęliśmy akcję Promujemy polskich autorów! W ramach niej, na stronie polskie.dobreprogramy.pl został udostępniony nowy dwuwariantowy formularz do zgłaszania propozycji programów. Znalazły się tam również informacje dla autorów na temat możliwości ewentualnej sprzedaży zgłaszanych programów za pośrednictwem naszego partnera - Centrum Rejestracji Oprogramowania (CRO).

Od tego czasu otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń programów, z których cześć została umieszczona już w vortalu. Cieszymy się, że wśród zgłoszeń dużo jest "perełek" na których bardzo nam zależy - programów nie mających praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawnych alternatyw dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi oraz ciekawy, choć bardzo specyficzny program do tworzenia wzorów... haftu krzyżykowego - HaftiX, który, co niezwykle ciekawe, pomimo niszowego zastosowania zainteresował już blisko 300 osób...

Dzisiaj zamieściliśmy dwa kolejne programy. Nie są to tak duże i rozbudowane aplikacje jak Kombi ale też nie tak specyficzne jak Haftix, choć na pewno nie można ich uznać za typowe. Oba programy służą do planowania i kontroli obsługi samochodów, przy czym pierwszy z nich kierowany jest raczej do użytkowników indywidualnych, a drugi dla firm. Programów do takich zadań jest bardzo mało choć podobne funkcje mogą realizować niektóre programy do ewidencji środków trwałych w firmach. Są to jednak zazwyczaj dość drogie i bardzo rozbudowane rozwiązania kierowane do zupełnie innego odbiorcy. Programy, które dziś prezentujemy nie są, jak już napisałem, rozbudowane ale za to proste w obsłudze i z powodzeniem spełnią swoje zadanie.

Auto Manager to aplikacja dedykowana wszystkim posiadaczom samochodów. Program przypomina o wymianach oleju silnikowego, terminach obowiązkowego badania technicznego, ubiezpieczenia itp. Pozwala też na kontrolowanie wydatków na: paliwo, czynności serwisowe i inne opłaty oraz generuje różne raporty. Auto Managera cechuje atrakcyjna wizualnie szata graficzna przypominająca deskę rozdzielczą samochodu, jednak trzeba przyznać, że przez to niekiedy jego obsługa i wprowadzanie danych nie są intuicyjne. Poważną wadą programu jest sztywne określenie terminów niektórych czynności np. wymiany oleju co 10 000 km i generowanie przez to alarmów po ich przekroczeniu. Auto Manager jest co prawda płatny ale koszt licencji jest symboliczny.

AutoHarmonogram to dedykowany dla firm, program wspomagający planowanie wszelkich czynności okresowych związanych z eksploatacją pojazdów. W tabeli programu poza wszystkimi danymi pojazdów wpisujemy terminy badań okresowych, przeglądów, płatności ubezpieczenia i czynności serwisowych takich jak np. wymiana oleju. Na podstawie tych wszystkich wpisów program generuje raport o czynnościach do wykonania na najbliższe dni i czynnościach które są już przeterminowane, umożliwia także podgląd już wykonanych czynności. Opcjonalnie (w wersji płatnej) może być także automatycznie uruchamiany w chwili nadejścia terminu zaplanowanej czynności. AutoHarmonogram jest w wersji bezpłatnej ale posiada ograniczenie do 2 pojazdów.

Auto Manager można pobrać w dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Inne akcesoria
AutoHarmonogram można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Obsługa środków trwałych

© dobreprogramy
s