Promujemy polskich autorów! - C2PublicFolders

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedstawiamy kolejny program w ramach akcji Promujemy polskich autorów!. Tym razem jest to C2PublicFolders firmy CodeTwo.

Program pozwala na tworzenie w programie Microsoft Outlook publicznych folderów, w których wielu użytkowników sieci lokalnej może współdzielić dane i pracować na nich w tym samym czasie. Umożliwia małej i średniej grupie użytkowników bez konieczności zakupu serwera Microsoft Exchange przeistoczyć Outlooka w narzędzie do pracy grupowej, dzielić kalendarze publiczne, planować razem spotkania, prowadzić wspólną książkę adresową kontaktów, udostępniać innym odebraną pocztę i wiele innych. Po zainstalowaniu C2PublicFolders, w Outlook'u pojawia się dodatkowe drzewo folderów publicznych, w którym użytkownik może tworzyć, edytować i kasować foldery oraz elementy dowolnych typów. Wszystkie zmiany dokonane w publicznych folderach są natychmiast widoczne w publicznych folderach na innych komputerach w sieci.

C2PublicFolders nie jest co prawda programem bezpłatnym ale i tak stanowi dużo tańszą alternatywę niż zakup drogiego serwera Microsoft Exchange (ok. 5000 zł netto za samodzielną wersję z 5 pięcioma licencjami dostępowymi, ok. 5500 zł netto w przypadku zakupu wraz z Small Business Server Premium 2003). Podstawowa cena C2PublicFolders wynosi 350 zł netto. W tej kwocie mieści się jedna licencja na moduł serwera programu oraz 3 licencje na moduły klienckie. Każda kolejna licencja kliencka kosztuje 25 zł netto. Oczywiście C2PublicFolders nie należy traktować jako rozwiązania równie rozbudowanego jak Exchange ale narzędzie umożliwiające stosunkowo niewielkim kosztem uzyskać część jego funkcjonalności.

W ramach rozpoczętej w kwietniu ub.r. akcji Promujemy polskich autorów!, prezentujemy tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi, program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD) - TechCAD, sieciowy system archiwizacji danych - Ferro Backup System, menedżer plików - freeCommander, program do ewidencjonowania oraz zarządzania sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w firmie - Ewida Standard czy narzędzie do trwałego i nieodwracalnego kasowania danych Media Eraser.

W pełni funkcjonalną, 30-dniową wersję testową programu C2PublicFolders można pobrać w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Dodatki do klientów poczty e-mail

© dobreprogramy
s