Promujemy polskich autorów! - Ferro Backup System

Strona główna Aktualności

O autorze

W drugiej połowie kwietnia rozpoczęliśmy akcję Promujemy polskich autorów! W ramach niej, na stronie polskie.dobreprogramy.pl został udostępniony nowy, dwuwariantowy formularz do zgłaszania propozycji programów. Znalazły się tam również informacje dla autorów na temat możliwości ewentualnej sprzedaży zgłaszanych programów za pośrednictwem naszego partnera - Centrum Rejestracji Oprogramowania (CRO).

W ramach akcji dodatkowo promujemy także tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi oraz program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD) - TechCAD. Dzisiaj prezentujemy najnowszą wersję interesującego sieciowego systemu do archiwizacji danych - Ferro Backup System.

Ferro Backup System to rozwiązanie do archiwizacji danych pracujące w oparciu o architekturę klient/serwer. Dzięki temu, za pośrednictwem modułu centralnego zarządzania pozwala na łatwe i automatyczne wykonywanie kopii bezpieczeństwa dla wielu komputerów równocześnie. Ze względu na zastosowanie archiwizacji różnicowej i kompresji po stronie stacji roboczej umożliwia w krótkim czasie zarchiwizowanie danych ze wszystkich komputerów w sieci lokalnej. Program nie wymaga do pracy napędów taśmowych (np. DAT) - wykorzystuje do tego celu wielokrotnie tańsze i pojemniejsze dyski twarde. Daje to, w połączeniu z niewielkimi wymaganiami systemowymi i sprzętowymi, a także atrakcyjną skalkulowaną ceną programu, bardzo niskie koszty wdrożenia i obsługi przy równie wysokiej niezawodności.

W nowej wersji system dostosowano do pracy na komputerach z aktywnymi Usługami terminalowymi, przez co osiągnięto większą stabilność modułu zarządzającego. Wprowadzono nowe polecenie "Archiwizuj wszystko", służące do natychmiastowej archiwizacji wszystkich komputerów podłączonych do sieci lokalnej. Dodano również algorytm wykrywający awarie sieci i informujący administratora o znaczących spadkach szybkości transmisji danych. Wymagania systemowe pozostały bez zmian - dla stacji roboczej wystarczy procesor klasy 486, 12 MB pamięci RAM i system Windows 95, dla serwera procesor klasy Pentium II 450 MHz, 64 MB pamieci RAM i Windows 98.

Wersję testową programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Archiwizacja danych

© dobreprogramy
s