Promujemy polskich autorów! - Ferro CCTV

Strona główna Aktualności

O autorze

W drugiej połowie kwietnia rozpoczęliśmy akcję Promujemy polskich autorów! W ramach niej, na stronie polskie.dobreprogramy.pl został udostępniony nowy, dwuwariantowy formularz do zgłaszania propozycji programów. Znalazły się tam również informacje dla autorów na temat możliwości ewentualnej sprzedaży zgłaszanych programów za pośrednictwem naszego partnera - Centrum Rejestracji Oprogramowania (CRO).

W ramach akcji dodatkowo promujemy także tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi oraz program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD) - TechCAD. Dzisiaj prezentujemy program Ferro CCTV, który, choć nietypowy, przydać się może praktycznie każdemu. Nie jest to co prawda nowa pozycja w vortalu ale udostępnienie przez producenta zaktualizowanej i ulepszonej wersji jest doskonałą okazją aby o nim przypomnieć.

Ferro CCTV to unikalny program do monitoringu pomieszczeń i terenów otwartych, znanej z Cyfrowego Magnetowidu, polskiej firmy FERRO Software. W połączeniu z kamerami (USB lub podłączanymi za pośrednictwem kart telewizyjnych i video), umożliwia stworzenie w pełni profesjonalnego systemu monitoringowego. Jest idealnym rozwiązaniem dla sklepów, stacji benzynowych, magazynów, a także prywatnych posesji. Ferro CCTV potrafi nagrywać obraz video z prędkością od 1 do 25 klatek/sekundę przez co może być stosowany do rejestracji obiektów statycznych jak i ruchomych. Posiada funkcje detekcji ruchu i tzw. zapisu poklatkowego. Dzięki zastosowaniu kompresji obrazu użytkownik ma możliwość przechowywania na dysku wielu miesięcy doskonałej jakości materiału video.

Ferro CCTV eliminuje niedogodności jakie można napodkać podczas wykorzystywania tradycyjnego magnetowidu poklatkowego (wysoka cena, konieczność częstej zmiany kaset, długi czas dostępu do nagranych sesji). Funkcja Zoom, niespotykana w tradycyjnych systemach telewizji przemysłowej, pozwala na dokładne obejrzenie wybranych fragmentów obrazu. System monitoringu zbudowany w oparciu o Ferro CCTV ze względu na niskie koszty, łatwą obsługę i opcje automatycznego zapisu nadaje się do zastosowania nawet w niewielkich firmach. W skład programu wchodzą dwa moduły: Ferro CCTV Nagrywarka - umożliwiający rejestrację obrazu z dowolnego rodzaju kamery i zapis materiału wideo na dysku komputera oraz Ferro CCTV Odtwarzacz - służący do przeglądania nagranych zdarzeń.

W najnowszej wersji znajdziemy m.in. wyszukiwarkę nagrań, dzięki której, po podaniu interesującej nas daty i godziny, bez trudu znajdziemy plik zawierający odpowiednie nagranie. Program automatycznie załaduje wymagany plik i przewinie film w odpowiednie miejsce z dokładnością do jednej sekundy. Kolejną nowością jest funkcja umożliwiająca ukrycie obecności programu w systemie przed innymi użytkownikami komputera. Pozwala ona, w połączeniu z opcją automatycznego uruchamiania przy starcie systemu, na długotrwałą, bezobsługową rejestrację zdarzeń. W nowej wersji wprowadzono także modyfikacje w interfejsie użytkownika, poprawki w module renderowania strumienia video oraz opcję pozwalającą na ręczne ustawienie limitu długości nagrywania lub rozmiaru pliku.

Program nie jest co prawda bezpłatny ale koszt rejestracji wynosi symboliczne 49 zł brutto.

Wersję testową Ferro CCTV można znaleźć w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Inne programy multimedialne

© dobreprogramy
s