Promujemy polskich autorów! - HaftiX

Strona główna Aktualności

O autorze

Blisko miesiąc temu rozpoczęliśmy akcję Promujemy polskich autorów! W ramach niej, na stronie polskie.dobreprogramy.pl został udostępniony nowy dwuwariantowy formularz do zgłaszania propozycji programów. Znalazły się tam również informacje dla autorów na temat możliwości ewentualnej sprzedaży zgłaszanych programów za pośrednictwem naszego partnera - Centrum Rejestracji Oprogramowania (CRO).

Jak już pisaliśmy, dzięki tej akcji chcemy dać szansę na szersze zaistnienie polskim autorom i producentom, a także tworzonym przez nich programom, które często są pełnowartościowymi alternatywami dla produktów zagranicznych. Wiele z nich to jedyne w swoim rodzaju "perełki", nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika. Od rozpoczęcia akcji dodaliśmy już wiele nowych programów polskiego autorstwa. Wśród nich m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi, o którym pisaliśmy pod koniec kwietnia. Dzisiaj chcelibyśmy przedstawić kolejny ciekawy i bardzo specyficzny program, który wzbudził nasze wyjątkowe zainteresowanie. Jest nim HaftiX autorstwa Grzegorza Żochowskiego.

HaftiX to bardzo nietypowy program przeznaczony przede wszystkim dla... osób zajmujących się tzw. robótkami ręcznymi ;-) Umożliwia konwersję obrazów cyfrowych (z plików lub z aparatu cyfrowego bądź skanera) na wzór haftu krzyżykowego. Po wczytaniu, zdjęcie może zostać odpowiednio przycięte aby wybrać tylko interesujący jego fragment do konwersji. Do wyboru mamy kilka zdefiniowanych zestawów kolorystycznych nici i możliwość zdefiniowania własnego. Po konwersji ukazywana jest symulacja efektu końcowego i jeżeli jest on satysfakcjonujący można wydrukować wzór, który posłuży do wyhaftowania na materiale. Krótko mówiąc, gratka dla miłośników (a raczej miłośniczek ;-) haftowania.

Zainteresowanych zapraszamy do pobierania HaftiXa w dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Inne akcesoria

© dobreprogramy
s