Promujemy polskich autorów! - Lefthand Mała Księgowość

Strona główna Aktualności

O autorze

W drugiej połowie kwietnia rozpoczęliśmy akcję Promujemy polskich autorów! W ramach niej, na stronie polskie.dobreprogramy.pl został udostępniony nowy, dwuwariantowy formularz do zgłaszania propozycji programów. Znalazły się tam również informacje dla autorów na temat możliwości ewentualnej sprzedaży zgłaszanych programów za pośrednictwem naszego partnera - Centrum Rejestracji Oprogramowania (CRO).

W ramach akcji dodatkowo promujemy także tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi oraz program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD) - TechCAD. Dzisiaj prezentujemy pakiet dla firm - Lefthand Mała Księgowość. Co prawda, rozwiązań tego typu jest na rynku mnóstwo, ta pozycja wyróżnia się jednak tym, że jest całkowicie bezpłatna - i to przy zachowaniu pełnej funkcjonalności programów tego typu.

Lefthand Mała Księgowość to kompletny i bezpłatny system do obsługi sprzedaży i księgowości dla firm rozliczających się z Urzędem Skarbowym na zasadach ogólnych. Program umożliwia wystawianianie faktur VAT, prowadzenie ewidencji magazynowej z nieograniczoną ilością magazynów (wystawianie dokumentów PZ, WZ, MM), ewidencji środków trwałych (podział na grupy, elastyczny mechanizm definiowania planu amortyzacji), rejestrów VAT, podatkowej księgi przychodów. Pakiet posiada też wbudowany prosty moduł do zarządzania relacjami z kontrahentami (CRM) - gdzie znajdują się informacje o kontrahentach firmy i osobach ich reprezentujących. Obsługiwane są drukarki fiskalne i czytniki kodów kreskowych.

Darmowa wersja wyświetla plansze reklamome podczas uruchomiania programu i bannery w czasie późniejszej pracy. Tą niedogodność można zlikwidować wykupując licencję, której koszt jest jednak wręcz symboliczny - 49 zł netto (60 zł brutto). W takim wypadku otrzymujemy dodatkowo też dostęp do pomocy technicznej. Roczny abonament na późniejsze aktualizacje programu do nowych wersji jest równie symboliczny i wynosi 29 zł netto (35 zł brutto).

Lefthand Mała Księgowość znajduje się do pobrania w dziale PROGRAMY -> Firma -> Pakiety do prowadzenia firmy

© dobreprogramy
s