Promujemy polskich autorów! - Mój Komputerowy Dietetyk

Strona główna Aktualności

O autorze

W drugiej połowie kwietnia rozpoczęliśmy akcję Promujemy polskich autorów! W ramach niej, na stronie polskie.dobreprogramy.pl został udostępniony nowy, dwuwariantowy formularz do zgłaszania propozycji programów. Znalazły się tam również informacje dla autorów na temat możliwości ewentualnej sprzedaży zgłaszanych programów za pośrednictwem naszego partnera - Centrum Rejestracji Oprogramowania (CRO).

W ramach akcji dodatkowo promujemy także tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi, program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD) - TechCAD czy sieciowy system archiwizacji danych Ferro Backup System. Tym razem prezentujemy bardziej nietypową pozycję jednak mamy nadzieję, że przypadnie ona do gustu osobom dbającym o zdrowie i sylwetkę czyli głównie przedstawicielkom płci pięknej ;-)

Mój Komputerowy Dietetyk to polski program do komponowania, rejestracji i kontroli posiłków oraz ćwiczeń i aktywności fizycznej kierowany do diabetyków, sportowców, osób stosujących "żywienie optymalne", dietę Montignac'a, czy dowolny typ diety odchudzającej opartej na kontroli kalorii w posiłkach, jak również diety lecznicze. Daje możliwość kontrolowania białek, tłuszczów, węglowodanów, kalorii, indeksu glikemicznego i wymiennika węglowodanowego w spożywanych posiłkach. W programie zawarty jest zbiór blisko 1000 produktów z możliwością uzupełniania i modyfikacji. Mój Komputerowy Dietetyk umożliwia też rejestrację aktywności fizycznej i kontrolę bilansu energetycznego - przydatne przy odchudzaniu.

Program nie jest co prawda bezpłatny ale koszt zakupu jest stosunkowo niewielki i wynosi niespełna 40 zł. Dla tych, którzy chcieliby coś darmowego zamieściliśmy dzisiaj na łamach vortalu prościutki programik Twój Dietetyk, autorstwa Marcina Dutkiewicza.

Oba programy można pobrać w dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Inne akcesoria

© dobreprogramy
s