Promujemy polskich autorów! - Okresowe przeglądy maszyn

Strona główna Aktualności

O autorze

18 kwietnia rozpoczęliśmy akcję Promujemy polskich autorów!. W ramach niej, na stronie polskie.dobreprogramy.pl został udostępniony nowy, dwuwariantowy formularz do zgłaszania propozycji programów. W ramach akcji dodatkowo promujemy także tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych.

Jedną z takich "perełek" jest program Okresowe przeglądy maszyn, który wspomaga zarządzanie przeglądami okresowymi maszyn i urządzeń w firmach. Im nowocześniejsza i bardziej złożona jest maszyna tym bardziej jest wrażliwa na zaniechanie podstawowych czynności serwisowych. Z drugiej strony często utrudnione jest prowadzenie czynności serwisowych według ścisłych harmonogramów. Kiedy sytuacja tego wymaga można odłożyć podstawowe czynności związane z techniczną obsługą maszyn na później. Pomoże nam w tym właśnie ten program.

Obsługa programu jest prosta - budujemy bazę posiadanych maszyn, dla każdej z nich definiujemy odpowiednie przeglądy (roczny, kwartalny itp.). Każdy przegląd to lista czynności, które należy wykonać. Wybrane przeglądy dodajemy do harmonogramu, który automatycznie zasygnalizuje nadchodzący terminy ich wykonania. Potem wystarczy przenieść przegląd do listy bieżących, wydrukować zlecenie dla służb technicznych, a po potwierdzeniu wykonania wymaganych czynności zatwierdzić jego wykonanie odsyłając do bazy wykonanych przeglądów.

Warto dodać, że to już drugi program tego producenta umieszczony w ramach akcji Promujemy polskich autorów! Miesiąc temu prezentowaliśmy program AutoHarmonogram wspomagający planowanie wszelkich czynności okresowych związanych z eksploatacją pojazdów.

Wersję testową programu (bez ograniczeń czasowych ale ograniczoną funkcjonalnie do obsługi 3 maszyn) można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Obsługa środków trwałych

© dobreprogramy
s