Promujemy polskich autorów! - Opiekun Dziecka w Internecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedstawiamy kolejny program w ramach akcji Promujemy polskich autorów! - Opiekun Dziecka w Internecie autorstwa firmy SoftStory. Program jest niezwykle pomocnym narzędziem dla rodziców.

Opiekun Dziecka w Internecie to jeden z najlepszych polskich programów do kontroli rodzicielskiej. Blokuje dostęp do stron WWW zawierających pornografię, przemoc, propagujących narkotyki oraz działalność sekt. Rozpoznawanie niepożądanych stron odbywa się na podstawie bazy ponad 0,5 mln adresów wbudowanej w program lub poprzez analizę treści opartej na wbudowanym słowniku rozpoznającym 7 języków. Można blokować także dodatkowe strony. Program zapisuje strony otwierane przez dziecko, a także kontroluje czas korzystania z Internetu. Umożliwia ponadto blokadę chatów i komunikatorów internetowych (Gadu-Gadu, Tlen itp.) oraz zablokowanie możliwości pobierania plików z Internetu. Oferuje dwa tryby pracy: uproszczony i zaawansowany, dzięki czemu obsługa programu jest bardzo prosta.

W odróżnieniu od innych prezentowanych już na łamach vortalu rozwiązań, Opiekun Dziecka w Internecie nie jest co prawda programem bezpłatnym ale jego wysoka skuteczność warta jest wydania stosunkowo niewielkiej sumy 49 zł.

W ramach rozpoczętej w kwietniu ub.r. akcji Promujemy polskich autorów!, prezentujemy tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi, program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD) - TechCAD, sieciowy system archiwizacji danych - Ferro Backup System, menedżer plików - freeCommander, program do ewidencjonowania oraz zarządzania sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w firmie - Ewida Standard, narzędzie do trwałego i nieodwracalnego kasowania danych - Media Eraser, świetny dodatek do programu Microsoft Outlook będący namiastką dużo droższego serwera Exchange - C2PublicFolders, edytor stron WWW - CoreEditor (następca popularnego EdHTML), czy unikalny program do zarządzania produkcją rolną - Agronom 2005.

Wersję testową programu Opiekun Dziecka w Internecie można pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Kontrola rodzicielska

© dobreprogramy
s