Promujemy polskich autorów! - Poligraf 2006

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedstawiamy kolejny program w ramach akcji Promujemy polskich autorów! Tym razem jest to dość specyficzny produkt ale z pewnością wart szerszej prezentacji. Mowa o Poligrafie 2006 wrocławskiej firmy EliSoft.

Poligraf 2006 to interesujący i wygodny w obsłudze program przeznaczony dla firm poligraficznych, reklamowych i drukarni. Program wspomaga cały zakres czynności w tego typu firmach począwszy od zarządzania zamówieniami, zleceniami i procesem produkcji, kończąc na pełnej obsłudze kontrahentów, wystawianiu faktur, obsłudze kasy, czy automatycznej obsłudze magazynu. Umożliwia m.in. szczegółową wycenę zamówień, przydzielanie pracowników do wykonania zleceń, zarządzanie planem produkcji dla poszczególnych działów firmy, obsługę bazy danych materiałów wykorzystywanych w produkcji. Specjalne pola numeryczne dają możliwość wykonywania obliczeń matematycznych, co jest często przydatne przy obliczaniu nakładu, przelotów, liczby kolorów i arkuszy w druku, przeliczania zamawianych ilości danego materiału, wyliczania cen itp.

Jak podkreślają autorzy, projektując aplikację, położyli duży nacisk na maksymalne uproszczenie obsługi i wygodę użytkowania, zachowując wymaganą funkcjonalność programu - stąd w Poligrafie 2006 nie ma funkcji niepotrzebnych, są zaś funkcje niezbędne do rozwiązywania rzeczywistych problemów, występujących w pracy nad realizacją zleceń, zdecydowanie upraszczające i przyspieszające pracę. I choć brzmi to trochę jak "marketingowa papka", to gwarantujemy, że nie są to czcze słowa.

Jak można się spodziewać tak rozbudowany, a jednocześnie specyficzny, program jak Poligraf nie jest niestety produktem bezpłatnym. Jego ceny, w kontekście faktycznych korzyści, zostały jednak skalkulowane na dość umiarkowanym poziomie. Cena wersji podstawowej na 1 stanowisko to koszt 599 zł netto. Wersje sieciowe 3- i 5-stanowiskowe kosztują odpowiednio 999 i 1299 zł netto.

W ramach rozpoczętej w kwietniu ub.r. akcji Promujemy polskich autorów!, prezentujemy tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi, program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD) - TechCAD, sieciowy system archiwizacji danych - Ferro Backup System, menedżer plików - freeCommander, program do ewidencjonowania oraz zarządzania sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w firmie - Ewida Standard, świetny dodatek do programu Microsoft Outlook będący namiastką dużo droższego serwera Exchange - C2PublicFolders, edytor stron WWW - CoreEditor, unikalny program do zarządzania produkcją rolną - Agronom 2005 czy program do zarządzania licencjami i infrastrukturą IT - e-Audytor.

Wersję testową programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Programy branżowe

© dobreprogramy
s