Promujemy polskich autorów! - TechCAD

Strona główna Aktualności

O autorze

W drugiej połowie kwietnia rozpoczęliśmy akcję Promujemy polskich autorów! W ramach niej, na stronie polskie.dobreprogramy.pl został udostępniony nowy, dwuwariantowy formularz do zgłaszania propozycji programów. Znalazły się tam również informacje dla autorów na temat możliwości ewentualnej sprzedaży zgłaszanych programów za pośrednictwem naszego partnera - Centrum Rejestracji Oprogramowania (CRO).

W ramach akcji dodatkowo promujemy także tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi. Dzisiaj pragniemy zaprezentować równie specjalistyczny program - TechCAD.

TechCAD to interesujący i prosty w obsłudze, polski program do komputerowego wspomagania projektowania. Umożliwia tworzenie rozbudowanych rysunków technicznych i projektów z różnych dziedzin inżynierii (budownictwo, mechanika, elektrotechnika) oferując pełny zestaw narzędzi do przeprowadzenia całego procesu projektowania. Program daje możliwość m.in. pracy z wieloma projektami jednocześnie oraz na warstwach, projektowania i wydruku projektu w każdej skali, selekcji obiektów wg podanych kryteriów i ich szybkiego wymiarowania, modelowania 3D i wiele innych... Wraz z programem dostarczana jest biblioteka symboli, stylów wypełnienia i kreskowania. TechCAD wykorzystuje własny format plików TCD ale umożliwia też odczyt i zapis w formacie DXF (AutoCAD 9 - 2006).

Wersję testową programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Programy do projektowania

© dobreprogramy
s