Promujemy polskich autorów! - VATowiec

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś przy okazji premiery wersji 3.0, w ramach akcji Promujemy polskich autorów! przedstawiamy kolejny program - VATowiec autorstwa Piotra Kowaluka.

Pierwsza publiczna wersja VATowca pojawiła się 11 listopada 2000 roku w wersji DOS. Program przez ten okres cały czas ewoluował i w dniu dzisiejszym stanowi mocną alternatywę dla innych, płatnych programów tego typu. VATowiec zawiera rejestry sprzedaży i zakupów VAT, księgę przychodów i rozchodów, obsługę pełnej rachunkowości (wieloletni plan kont, bilans, obroty itp.), rejestry Kasa i Bank, Noty odsetkowe, Środki trwałe, Bazę kontrahentów, Katalog towarów i usług, Magazyny. Pozwala na obsługę wielu firm. Program umożliwia także symulację przyszłych wyników, wsparcie dla rozliczeń VAT z podziałem na towar i usługi, fakturowanie, wielowalutowość, ewidencję przebiegu pojazdów i automatyczne przeniesienie do ksiąg, a także import stałych i kursów walut z Internetu. W pakiecie zawarty jest program kadrowy - Kadrowiec.

Vatowiec był pierwszym, bezpłatnym, zintegrowanym pakietem dla firm, jaki znalazł się w bazie dobrychprogramów (w maju 2003 roku). Od tego czasu jest stale i niezwykle często aktualizowany co w przypadku programów księgowych jest niezwykle ważne. Warto również podkreślić zaangażowanie autora, który tak solidnie i systematycznie rozwija bezpłatny pakiet.

W ramach rozpoczętej w kwietniu ub.r. akcji Promujemy polskich autorów!, prezentujemy tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi, program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD) - TechCAD, sieciowy system archiwizacji danych - Ferro Backup System, menedżer plików - freeCommander, program do ewidencjonowania oraz zarządzania sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w firmie - Ewida Standard, świetny dodatek do programu Microsoft Outlook będący namiastką dużo droższego serwera Exchange - C2PublicFolders, unikalny program do zarządzania produkcją rolną - Agronom 2005, program do zarządzania licencjami i infrastrukturą IT - e-Audytor, czy przeznaczony dla firm poligraficznych, reklamowych i drukarni - Poligraf 2006.

Najnowszą, pełna wersję aplikacji VATowiec 3.00 można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Firma -> Pakiety do prowadzenia firmy

© dobreprogramy
s