r   e   k   l   a   m   a
reklama

Propozycja ugody UKE i TP

Strona główna Aktualności

O autorze

Gazeta Wyborcza poinformowała o propozycji jaką złożył Urząd Komunikacji Elektronicznej Telekomunikacji Polskiej dotyczącej ugody w kwestii kar nałożonych przez UKE na operatora. Kwota zebrała się już niebagatelna - 500 mln złotych.

Wg Gazety propozycja złożona przez Annę Streżyńską, prezes UKE, zawiera obietnicę zmniejszenia kar do kwot symbolicznych w zamian, za szybkie usunięcie naruszeń będących podstawą nałożonych kar oraz odpowiednie spożytkowane kwoty zaoszczędzonej dzięki odstąpieniu od kar.

Jak informuje Gazeta, Anna Streżyńska chce aby zaoszczędzone 0,5 mld złotych zostało zainwestowane przez TP w doprowadzenie szerokopasmowego Internetu do gmin wiejskich i wymianę infrastruktury nie pozwalającej na doprowadzanie szerokopasmowego Internetu (kable ołowiane spotykane nawet w dużych miastach). 0,5 mld złotych wystarczy wg ekspertów na radiowy dostęp Wi-Max dla około 1000 gmin.

TP nie jest na straconej pozycji w bataliach prawnych z UKE, zwłaszcza w świetle stanowiska Komisji Europejskiej, jednak operator jest zainteresowany mediacjami.

Więcej na ten temat przeczytać można w artykule TP przyjmuje propozycję UKE opublikowanym w portalu Gazeta.pl.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial