r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Protokół Skype rozpracowany?

Strona główna Aktualności

Efim Bushmanov ogłosił, że dokonał rozpracowania protokołu komunikatora Skype.

Jak twierdzi, udało mu się wykonać najtrudniejszą część pracy dla wersji 1.x/3.x/4.x Skype, w tym w zakresie szyfrowania RC4 oraz kompresji z wykorzystaniem kodowania arytmetycznego. Opublikowane pliki przestawiają stosowane przez Skype szyfrowanie AES i RSA wykorzystujące infrastrukturę klucza publicznego. Wśród nich znajdują się binaria, pliki dla disassemblera IDA oraz kod źródłowy. Część z nich pochodzi z firmy VEST. Swoją pracę zaczynał natomiast od dosyć starej już publikacji Vanilla Skype. Fragment udostępnionego kodu źródłowego pozwala na wysyłanie wiadomości za pomocą starego protokołu 1.4.

Jeśli informacje ujawnione przez Bushmanova okażą się wartościowe, będzie to duży krok w kierunku zrozumienia działania Skype i stworzenia alternatywnego klienta. Próby rozpracowania protokoły ciągle są podejmowane, np. w ubiegłym roku pisaliśmy o częściowym ujawieniu mechanizmu szyfrowania w Skype. Nadal jednak pozostaje wiele do zrobienia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.