r   e   k   l   a   m   a
reklama

Prototypowy Account Manager dla Firefoksa już dostępny

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Mozilla poinformowała na łamach swojego bloga, że eksperymentalny projekt zarządzania tożsamościami w Firefoksie wszedł w fazę alpha i użytkownicy mogą już wypróbować Account Manager w praktyce.

Projekt, który prawdopodobnie zostanie w przyszłości zintegrowany z Firefoksem ma umożliwiać łatwe i kompleksowe zarządzanie tożsamościami, co pozwoli na automatyczne logowanie do wielu serwisów internetowych. Account Manager składa się z dwóch elementów - specyfikacji opisującej mechanizm logowania, wylogowywania, tworzenia tożsamości itp. oraz wtyczki dla przeglądarki Firefox, która wykorzystuje stworzoną specyfikację w praktyce i dostarcza użytkownikowi interfejs umożliwiający zarządzanie tożsamościami.

Na obecnym etapie rozwoju Account Manager wspiera jedynie kilka wybranych przez twórców witryn, w tym Google, Yahoo! Facebook, Mozilla Add-Ons, Bugzilla i Personas. Warto dodać, że Mozilla pracuje nad zaawansowanym zarządzaniem tożsamości od dłuższego czasu - początkowo projekt był częścią Weave, jednak został z niego wydzielony i jest obecnie rozwijany niezależnie. Pierwsze wzmianki o Account Manager pojawiły się pod koniec zeszłego roku.

Wtyczkę Account Manager w wersji alpha można pobrać ze strony projektu - należy jednak pamiętać, że jest to wczesna wersja rozwojowa i może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii