Prywatność według Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft ogłosi w sierpniu wytyczne dotyczące prywatności, jakich przestrzegać będą musieli jego pracownicy tworząc oprogramowanie. Microsoft jednocześnie chce promować te standardy jako wzór dla innych firm tworzących oprogramowanie.

Zasady opracowywane przez Microsoft będą mówiły o odpowiednim informowaniu użytkowników w pewnych sytuacjach, np. gdy aplikacja chce wysłać jakieś dane do swoich twórców. Ma to chronić prywatność użytkowników i zapobiec wysyłaniu danych, których użytkownicy nie chcieliby ujawniać. Microsoft uważa, że jest pierwszą firmą, która opublikuje takie wskazówki. Wskazuje też na posiadanie własnej globalnej polityki w zakresie prywatności.

Choć pomysł Microsoftu jest krokiem w dobrym kierunku, jest jednak dosyć zaskakujący w świetle niedawnych zarzutów w sprawie wysyłania danych do Redmond przez Windows Genuine Advantage Notification a także wcześniejszych, związanych np. z aktywacją i raportowaniem błędów. Ponadto omawiany dokument jest opracowywany od trzech lat i wygląda na to, że sam Microsoft go jeszcze nie wdrożył.

© dobreprogramy
s