r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Przedłużone Zielone karty dla informatyków w Niemczech

Strona główna Aktualności

Uproszczony tryb wydawania zagranicznym informatykom pozwoleń na podjęcie pracy w Niemczech będą obowiązywać aż do końca przyszłego roku - zdecydował w środę rząd niemiecki. Zliberalizowane przepisy wydawania zielonych kart miały początkowo obowiązywać tylko do 31 lipca br.

Przedłużenie okresu ważności obowiązujących od dwóch lat przepisów jest konieczne ze względu na brak nowego prawa imigracyjnego - wyjaśnił rzecznik rządu Bela Anda. Rzecznik rządu poinformował, że do ubiegłego miesiąca urzędy pracy wydały 14566 zezwoleń dla informatyków. Niemieckie media podawały, że część z nich straciła pracę, jednak Ministerstwo Gospodarki nie dysponuje danymi na ten temat.

Największe zainteresowanie podjęciem legalnej pracy w niemieckim przemyśle informatycznym wykazali dotychczas obywatele Indii, krajów b. ZSRR oraz Rumunii i Bułgarii. Z niemieckiej oferty skorzystało niewielu polskich informatyków.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.