Przedpremierowe Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft jak do tej pory wywiązuje się z obietnic wydawania wersji testowych systemu Windows Vista częściej, niż bety poprzednich produktów. Nowy plan korporacji zakłada udostępnianie społeczności beta-testerów kolejnych wersji CTP (Community Technology Preview) mniej więcej raz na miesiąc. Takie testowe edycje wydane zostały dotychczas we wrześniu i w październiku, przygotowywana jest zaś wersja grudniowa.

Wcześniejsze produkty, w tym systemy Windows posiadały z reguły dwie lub trzy wersje beta. Teraz testerzy w ramach programu beta mają otrzymywać nowe oprogramowanie znacznie częściej. Microsoft zdecydował się na taką zmianę, gdyż stwarza to większe możliwości w zakresie weryfikacji ewentualnych problemów - im częściej testerzy będą mieli okazję pracować z kolejnymi wersjami, tym lepszy będzie produkt końcowy.

Kompletna wersja beta, to znaczy z pełną funkcjonalnością oraz skończonymi wszystkimi elementami ma się pojawić na początku przyszłego roku. Sama premiera systemu Windows Vista według nowego planu Microsoft ma nastąpić jeszcze w połowie 2006 roku, a nie jak mówiono wcześniej - w grudniu 2006.

© dobreprogramy
s