reklama

Przedpremierowe materiały No Man's Sky „mylące i naruszające standardy”

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Od premiery No Man’s Sky minął niecały miesiąc, a wiele razy mieliśmy okazję pisać o głosach rozczarowania i krytyce społeczności graczy, dla których produkcja Hello Games niewiele ma wspólnego ze wspaniałą i ogromną grą prezentowaną na zwiastunach. Dotąd jednak sprzeciw nie był formalny.

To się jednak zmieniło. Użytkownik Reddita, AzzerUK, postanowił bowiem zwrócić na No Man’s Sky uwagę brytyjskiej Advertising Standards Agency – niezależnej organizacji badającej zgodność treści reklamowych z produktem i zwalczającej producenckie nadużycia w tej kwestii. Na Wyspach reklamy muszą podlegać regulowanym standardom, które mają zapobiegać wprowadzaniu konsumentów w błąd.

Standardów tych nie spełniać miały materiały promocyjne No Man’s Sky. AzzerUK wymienia wszelkie nadużycia, których dopuścić miało się Hello Games: mowa tutaj między innymi o możliwości latania tuż nad powierzchniami planet, dużych walkach w przestrzeni kosmicznej, wielkości stworzeń zamieszkujących planety czy jakości grafiki. Pełna lista zarzutów została opublikowana na łamach Reddita.

ASA wszczęło zatem śledztwo, którego celem było ustalenie, czy obietnice dotyczące No Man’s Sky rzeczywiście noszą znamiona wprowadzania konsumentów w błąd czy też zwykłego kłamstwa. Organizacja orzekła, że zarzuty są uzasadnione, odpowiedzialnością zostanie obarczone zarówno studio Hello Games, jak i Steam, jako platforma dystrybucji, która przyczyniła się do sprzedaży wybrakowanego produktu.

Jako organizacja pozarządowa, ASA nie ma możliwości autonomicznego nakładania kar. Zgodnie z procedurami, po stwierdzeniu naruszeń standardów, w pierwszej kolejności zwróciła się ona do producenta i Valve'a z wnioskiem o uzasadnienie zaistniałego stanu rzeczy lub usunięcie mylącej treści. Dopiero w przypadku odmowy ASA, może skierować sprawę do instytucji rządowych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić