r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Przedpremierowe materiały No Man's Sky „mylące i naruszające standardy”

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Od premiery No Man’s Sky minął niecały miesiąc, a wiele razy mieliśmy okazję pisać o głosach rozczarowania i krytyce społeczności graczy, dla których produkcja Hello Games niewiele ma wspólnego ze wspaniałą i ogromną grą prezentowaną na zwiastunach. Dotąd jednak sprzeciw nie był formalny.

To się jednak zmieniło. Użytkownik Reddita, AzzerUK, postanowił bowiem zwrócić na No Man’s Sky uwagę brytyjskiej Advertising Standards Agency – niezależnej organizacji badającej zgodność treści reklamowych z produktem i zwalczającej producenckie nadużycia w tej kwestii. Na Wyspach reklamy muszą podlegać regulowanym standardom, które mają zapobiegać wprowadzaniu konsumentów w błąd.

Standardów tych nie spełniać miały materiały promocyjne No Man’s Sky. AzzerUK wymienia wszelkie nadużycia, których dopuścić miało się Hello Games: mowa tutaj między innymi o możliwości latania tuż nad powierzchniami planet, dużych walkach w przestrzeni kosmicznej, wielkości stworzeń zamieszkujących planety czy jakości grafiki. Pełna lista zarzutów została opublikowana na łamach Reddita.

r   e   k   l   a   m   a

ASA wszczęło zatem śledztwo, którego celem było ustalenie, czy obietnice dotyczące No Man’s Sky rzeczywiście noszą znamiona wprowadzania konsumentów w błąd czy też zwykłego kłamstwa. Organizacja orzekła, że zarzuty są uzasadnione, odpowiedzialnością zostanie obarczone zarówno studio Hello Games, jak i Steam, jako platforma dystrybucji, która przyczyniła się do sprzedaży wybrakowanego produktu.

Jako organizacja pozarządowa, ASA nie ma możliwości autonomicznego nakładania kar. Zgodnie z procedurami, po stwierdzeniu naruszeń standardów, w pierwszej kolejności zwróciła się ona do producenta i Valve'a z wnioskiem o uzasadnienie zaistniałego stanu rzeczy lub usunięcie mylącej treści. Dopiero w przypadku odmowy ASA, może skierować sprawę do instytucji rządowych.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.