Przedwakacyjny ranking przeglądarek w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Według najnowszego badania firmy Gemius SA, przeglądarki Firefox i Opera powiększyły swój udział w rynku, Chrome oraz Safari pozostały na pozycjach sprzed tygodnia a Internet Explorer stracił na popularności.

Pierwsze miejsce zajmuje przeglądarka Mozilla Firefox z udziałem na poziomie 47,4%, która zanotowała wzrost o 0,8 p.p. Na drugim miejscu znalazł się Internet Explorer z wynikiem 41,4%. Warto zaznaczyć, że pomimo ogólnego trendu spadkowego, ósma wersja Internet Explorera powiększyła swój udział w rynku o 0,3 p.p, zdobywając 2,7% rynku. Trzecie miejsce zajmuje Opera z wynikiem 8,5% (+0,2 p.p.). Czwartą pod względem popularności przeglądarką jest Chrome z udziałem w rynku wynoszącym 1,7%. Safari utrzymał piąte miejsce na rynku przeglądarek i poprzedni tydzień zakończył z wynikiem 0,4%.

Jak zwykle porównujemy wyniki opublikowane przez Ranking.pl ze statystykami naszego vortalu prowadzonymi przez Google Analytics. W ostatnim tygodniu wśród czytelników dobrychprogramów dominuje przeglądarka Mozilla Firefox (52,91%), drugie miejsce przypadło przeglądarce Internet Explorer (27,95%). Na trzecim miejscu znalazła się Opera z udziałem na poziomie 14.09%. Pozostałe przeglądarki zajęły kolejne miejsca: Google Chrome (3,25%), Safari (0,96%), SeaMonkey (0,57%).

Wszystkie opisywane tutaj przeglądarki internetowe są dostępne do pobrania w naszym vortalu w kategorii PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy