Przeglądarka Mozilla Firefox w wersji 46 dostępna bez większych nowości

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Dostępna jest już nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox oznaczona numerem 46. Nie sposób twierdzić, że w porównaniu do ostatnich wersji przeglądarki, wnosi ona najmniej nowości. Warto im się jednak przyjrzeć ze względu na fakt, że stanowią zapowiedź zmian, które zobaczymy w wersji 47.

W nowym Firefoksie pojawił się Content Decryption Module, który ma stanowić alternatywę dla domyślnego dekodowania nieszyfrowanego kodeka H.264 i AAC wykorzystywanych przede wszystkim przy strumieniowaniu, dotyczy to jednak jedynie użytkowników Windowsa i OS X-a. Dla użytkowników dystrybucji Linuksa przygotowano natomiast oczekiwaną od dłuższego czasu integrację z bibliotekami GTK3.

Nowy Firefox ma być także bezpieczniejszy, szczególne jeśli idzie obsługę JavaScirptu. W wersji 46 zastosowano bowiem nową wersję kompilatora Java Script Just In Time, który umożliwia klasyfikowanie kodu jako wykonywalny lub zapisywalny, ale nie obu opcji jednocześnie, co może utrudnić hakerom wykorzystywanie podatności.

Ponadto ulepszono jakość rysowania grafik SVG, dodano poprawki mające zoptymalizować działanie API WebRTC. Przeglądarkę Mozilla Firefox w wersji na Windowsa i OS X-a w najnowszej stabilnej wersji można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy