r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Przeglądarkowy Skype dotarł do Polski

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasjonat systemów mobilnych oraz aplikacji. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Od tamtej pory sieć jest nieodłączną częścią jego życia. Z zamiłowania podróżnik. Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury lub też pracuje z ludźmi. W redakcji odpowiada za dział aplikacji mobilnych.

Zamknięte testy przeglądarkowej wersji komunikatora Skype trwają już od kilku miesięcy. Niedawno na oficjalnym blogu Skype'a poinformowano o ich otwarciu dla wszystkich zainteresowanych z USA oraz Wielkiej Brytanii. Teraz do tej grupy prawdopodobnie dołączył także nasz kraj.

Po skorzystaniu ze strony web.skype.com i zalogowaniu się na konto otrzymamy dostęp od wersji beta komunikatora. Aby móc za jego pomocą wykonywać rozmowy głosowe i wideo niezbędne będzie pobranie specjalnej wtyczki o czym zostaniemy poinformowani w kilku miejscach. Bez niej musimy ograniczyć się do wysyłania wiadomości tekstowych.

Obecnie wersja przeglądarkowa komunikatora nie oferuje zbyt wielu możliwości. Pozwoli nam nawiązać rozmowy (w tym grupowe) i to właściwie wszystko. Nie dodamy z jej poziomu nowego kontaktu, nie przejrzymy historii poprzednich rozmów wykonanych na innych urządzeniach. W ustawieniach znajdziemy jedynie możliwość włączenia powiadomień, zmiany zdjęcia, przejść do ustawień konta oraz wylogowania się.

r   e   k   l   a   m   a

Należy pamiętać, że to wciąż wersja beta. Podczas testów sprawiała sporo problemów, zwłaszcza przy nawiązywaniu połączeń wideo i głosowych. Najbardziej stabilnym i rozbudowanym wydaniem ciągle pozostaje edycja desktopowa. Wszyscy zainteresowani wersją przeglądarkową powinni móc ją sprawdzić pod adresem web.skype.com. Nowy Skype już niedługo trafi także do poczty Outlook.

Na koniec trzeba powiedzieć o jednej kwestii. Microsoft do budowy webowego klienta podszedł tak topornie, jak to jest tylko możliwe. Skype for Web wcale nie jest aplikacją webową, lecz jedynie interfejsem w HTML i JavaScripcie, który uruchamia binarną wtyczkę do przeglądarki. Nie skorzystamy z niej ani na Linuksie (czy Chrome OS-ie) ani na Chrome pod OS X, nie mówiąc już o systemach mobilnych. Z takim podejściem trudno wróżyć sukcesów webowemu Skype: jest gorszy od desktopowego klienta, oferując w zamian tylko pozory multiplatformowości.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.