r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Przejdź test bezpieczeństwa, sprzedaj duszę diabłu i zyskaj 2 GB w Google Drive

Strona główna AktualnościINTERNET

Obchodzimy dziś Dzień Bezpiecznego Internetu i z tej okazji firma Google przygotowała ciekawą promocję. Za sprawą zaledwie kilku kliknięć możemy zwiększyć pojemność swojego dysku Google Drive i to trwale. Teoretycznie zupełnie za darmo, w praktyce płacimy jednak sobą, co w kontekście obchodzonego dnia wydaje się nieco kuriozalne.

Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej i pierwszy raz był na świecie obchodzony w 2007 roku. Jego celem jest zwracanie uwagi na niebezpieczeństwa, jakie czają się w Internecie i które na cel stawiają sobie najmłodszych użytkowników. Z tej okazji organizowane są również najróżniejsze akcje, jedną z nich jest ta oferowana przez jedną z największych korporacji IT. Aby uzyskać dodatkowe miejsce w ramach dysku internetowego Google Drive należy wejść na specjalną podstronę, a następnie wykonać test bezpieczeństwa konta Google. Zajmuje on około 2 minut i ogranicza się do sprawdzenia wszystkich najważniejszych ustawień dotyczących bezpieczeństwa. Test możemy wykonać do 17 lutego i jeżeli to zrobimy, to po tej dacie otrzymamy darmowe 2 GB przestrzeni na stałe.

Nie ma jednak róży bez kolców. Firma informuje, ze promocyjne gigabajty trafią na konto tylko wtedy, gdy zakończymy test z w pełni pozytywnym wynikiem. Tutaj znajdziemy jednak haczyk. O ile sprawdzanie urządzeń z jakich się logowaliśmy się w ostatnim czasie nie stanowi problemu, o tyle nie każdemu spodoba się konieczność podawania dodatkowych danych. Aby zaliczyć test musimy podać zarówno drugi, awaryjny adres e-mail, jak i numer telefonu. Są wykorzystywane w razie resetowania hasła. W przypadku ich braku procedura polega na podawaniu niektórych danych odnośnie konta i każdy kto miał okazję ją przechodzić wie, że odzyskanie dostępu jest trudne. Do tej pory dane te nie były wymagane i nadal nie musimy ich podawać, ale wtedy nie skorzystamy z promocji. Można więc uważać, że Dzień Bezpiecznego Internetu jest zarazem dobrym pretekstem dla Google do... zbierania informacji o swoich użytkownikach. Wygląda to naprawdę komicznie.

r   e   k   l   a   m   a

Promocję dotyczącą swojej chmury internetowej zaprezentował także Microsoft. Ta firma oferuje swoim użytkownikom nie 2, ale aż 100 GB (tyle tylko, że na dwa lata a nie na stałe), do tego wcale nie wymaga od nikogo podawania dodatkowych danych. Tu również nie jest idealnie, bo promocja jest powiązana z programem Bing Rewards i skorzystać z niej mogą jedynie internauci ze Stanów Zjednoczonych. Czy oby na pewno? Istnieje sposób na ominięcie tego ograniczenia lokalnego. Wystarczy skorzystać z np. VPN lub rozszerzenia Hola do przeglądarki Chrome, a następnie dodać darmowe gigabajty do konta.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.