reklama

Przejęcie Sun przez Oracle pod lupą Komisji Europejskiej

Strona główna Aktualności

O autorze

W połowie kwietnia pisaliśmy o przejęciu Sun przez Oracle, które z uwagi na liczne formalności ma dojść do skutku dopiero tego lata. Połączenie dwóch tak dużych firm ze sporym udziałem na rynku mogłoby doprowadzić do powstania monopolu. Z tego powodu transakcja zostanie skontrolowana przez organy regulacyjne.

Zbadaniem przejęcia Sun przez Oracle zajmie się Komisja Europejska, która przeprowadzi kontrolę koncentracji przedsiębiorstw. Komisja ma wydać swoją opinię do 3 września. Aktualnie sprawie przygląda się już Departament Sprawiedliwości USA, który zaniepokojony jest licencjonowaniem Javy.

Rzecznik Komisji Europejskiej powiedział, że strony zgłosiły transakcję do kontroli 30 czerwca. Komisja ma na jej zbadanie 25 dni. Jeśli zaistnieje konieczność przeprowadzenia bardziej szczegółowego dochodzenia, może ono przedłużyć się o kolejnych 90 dni. W tym okresie Komisja oczekuje od spółek i firm trzecich wyrażania swoich przemyśleń na temat fuzji.

Wydłużanie się dochodzenia z pewnością nie byłoby na rękę właścicielom Oracle, którzy planowali przejęcie Sun jeszcze pod koniec lata.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama