r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Przerób smartfon w „holograficzny” projektor. Efekt jest zaskakująco dobry

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Hologramy ekscytują ludzi do dzisiaj, mimo że ta technika ma ponad 50 lat. Wciąż jednak wymyka się próbom wprowadzenia pod strzechy, najlepsze co dostajemy, to rozmaite atrapy holografii. W sieci furorę obecnie robi wideo, demonstrujące jak można taką pseudoholografię uzyskać za pomocą zwykłego smartfona.

Do pobawienia się takimi „hologramami” wiele prócz smartfona nie trzeba – pomysłodawca wykorzystał techniczny papier, plastikowe pudełko po płycie CD i taśmę klejącą, a do tego proste narzędzia, tj. długopis, linijkę, nożyczki i nóż. Zabawa jest na pewno ciekawsza, niż kolejne smartfonowe „apki”, a przy okazji przypomnicie sobie, jak to jest pracować ze szkolnymi wręcz narzędziami. Szczerze polecamy!

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.